Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
TARSUS-ADANA-HATAY-GAZİANTEP-HALFETİ / TARSUS-ADANA-HATAY-GAZİANTEP-HALFETİ TURU 27-29 EKİM 2018

Hareket: 26 Ekim Cuma saat 22:00 ‘da Atatürk Bulvarı Migros önünden hareket. Yolda vereceğimiz molalar ile ilk olarak Tarsus’a ulaşıyoruz.

1.GÜN : Tarsus – Adana  -   Hatay

Sabah Tarsus Şelale’sinde alacağımız  kahvaltı sonrasında, Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir`e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan Eshab-ı Keyf Mağarasını ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin ardından da, eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra, Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul`un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu`nu ziyaret ediyoruz. Sonrasın da eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran`ın efsanesinin geçtiği hamamın önünde geçerken rehberimizden Şahmeran`ın efsanesi hakkında bilgi alıyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimize serbest zaman ardından, Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezilerimiz sonrasın da, Adana`ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık güzel bir yolculuk sonrası Adana’ya varış. Öğle yemeği. (Ekstra) Çukurova`nın ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen, Seyhan Baraj Gölünün panoramik görülmesi, meşhur Tarihi Taşköprü ve Sabancı Camii’nin gezilmesi sonrası Hatay’a hareket. Yaklaşık 3.5 - 4 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası Çan-Ezan-Hazzan sesinin birbirine karıştığı inançlar ile barış simgesi Hatay’a varış. Otelimizde  Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN : Hatay - Gaziantep

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Bu güzel kentte dikkatimizi ilk çekecek nokta şehri boydan boya ikiye bölen Asi Nehri. Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni görülmesi. Ardından Eski Antakya Evleri, sokaklarda Katolik Ortodoks ve Protestan Kiliseleri, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’nın görülmesi. Sonrası Gaziantep’e hareket. Güzel bir yolculuk sonrası Gaziantep’e varış.. Sular altında kalan Zeugma Antik Kentinden kalan muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz Gaziantep Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'nin panoramik görülmesi sonrası yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz Tarihi Çarşı’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda  yorgunluğumuzu atmak için yöreye özgü menengiç kahvesini içmenizi tavsiye ederiz.. Serbest zaman bitimi otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN : Gaziantep – Halfeti - Eskişehir

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket. Yaklaşık 1 – 1,5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası Halfeti’ye varış. Halfeti’de muhteşem manzara eşliğinde Tekne Turu. Tekne turu bitimi Ekişehir’e doğru hareket. Gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e ulaşıyoruz.

Bir başka FUN TRAVEL  organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktada bırakarak vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • 1 gece Hatay ‘da yarım pansiyon konaklama
 • 1 gece Gaziantep’de yarım pansiyon konaklama
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri 
 • Araç İçi İkramlar
 • 1. Gün Tarsus Şelalesi’nde  Serpme kahvaltı
 • Halfeti’de tekne turu
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Fun Travel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Şahsi Harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Dönüş yolculuğundaki akşam yemeği

                            GEZİ ÜCRETİ KİŞİ BAŞI  : 630  TL