Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Viyana / Pegasus Havayolları 3 Gece

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL (Sabiha Gökçen) - VİYANA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde PRONTOTOUR kontuarında saat 10:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC 991 nolu seferi ile saat 12:25’de Viyana’ya hareket, saat 13:45’de varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle Viyana şehir turu. Görülecek yerler: Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Hof Theatre, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı ... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstraKlasik Müzik Konseri turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

2.GÜN VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra yarım günlük Mayerling & Seegrotte (Viyana Ormanları) ve  akşam ki Grinzing Meyhaneleri turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

3.GÜN VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Bratislava & Budapeşte turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

4.GÜN VİYANA - İSTANBUL (Sabiha Gökçen)

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC 992 nolu seferi ile saat 14:25’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket, saat 17:30’da varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • PEGASUS Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) - Viyana - İstanbul (SAW) uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, Sabiha Gökçen havalimanı yer hizmetleri   
 • Özel otobüslerimiz ile Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • 3* otelde 3 gece oda + açık büfe kahvaltı konaklama
 • Panoramik Viyana şehir turu (Müze girişlerini içermez)
 • Tüm tur boyunca tecrübeli PRONTOTOUR profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV Dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 95 EUR (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Ekstra turlar (Ekstra tur günleri değişebilir.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • Tüm şehirler çift yön iç hat bağlantı fiyatı kişi başı 70 EUR / Temmuz - Ağustos 80 EUR
 • Kıbrıs çift yön iç hat bağlantı kişi başı fiyatı 90 EUR

EKSTRA TURLAR

VIYANA ORMANLARI-SEEGROTE MAĞARA GÖLÜ-MAYERLING ve BADEN ŞEHRİ 50 EURO

Viyana ormanları içinde yapacağımız yarım günlük bu gezimizin ilk durağı olan Seegrote yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağaradır. Burada özel rehber eşliğinde gezerken Nazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağarada çalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve şapeli görecek ve mağaradaki gölde tekne ile gezeceğiz. İkinci durağımız olan Heiligenkreuz (kutsal haç)manastırı ise Avusturya’nın en eski ve önemli dini yapılarından birisidir. XII. yy‘dan kalma bu yapı 1529 ve 1683 yılları arası Osmanlı saldırılarına hedef olmuştur. Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının (1889 yılında Velihat Prens Rudolf’ un kendisini ve 17 yaşındaki metresi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı.)geçtiği Mayerling av köşkündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapeli göreceğiz. Viyana’ya dönüş yolumuz üstünde ise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrinden gececeğiz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri + Rehberlik

SCHÖNBRUNN SARAYI 30 EURO

Schönbrunn Sarayı'nın bahçeleri, içi, müze bölümü ve sonrasında Hundertwasser evi geziliyor. Burada alışveriş için biraz serbest zaman. Ringin içinde sur içi turumuzdan sonra Stephansdom'da turumuz bitiyor.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişi + Rehberlik

GRINZING 45 EURO

Bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın 20 dk. kadar dışında olan Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğlence turu. 
Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik + Yemek + İçecek

 

KLASİK MÜZİK KONSERİ 50 EURO

Sezonuna göre klasik müzik konseri veya vals ve bale gösterisi.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik + Giriş
Çocuk indirimi yoktur.

 

BRATISLAVA VE BUDAPEŞTE ŞEHİR TURU 90 EURO

Slovakya ve Macaristan'ın başkentleri Bratislava ve Budapeşte şehir turları. 
Dahil olan servisler: Ulaşım + Şehir Tur + Rehberlik