Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
ESKİŞEHİR TURU 1 Gece - 2 Gün / Kent Park-Devrim Arabası-Kurşunlu Cammi Ve Külliyesi-Odunpazarı Evleri-Atlıhan-Sazova Sanat ve Bilim Parkı

Tur programı

 1.GÜN: Belirlenen yerden misafirlerimizi karşılamanın ardından, ilk olarak kendinizi Venedik’te hissedeceğiniz Porsuk Nehrin’de bot turu yapıyoruz….Sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı büyük park projelerinden olan ve alışılagelen yeşil alan ve park kavramlarının çok daha ötesinde bir çok yenilik barındıran Kent Park’a gidiyoruz..Yaklaşık 300 bin metre karelik alan üzerine kurulmuş olan  Kent Park’ın Porsuk Çayı’na bakan kısmında oluşturulan özel alanda Türkiye’nin ilk yapay plajı inşaa edilmiştir. Plaj özellikle yaz aylarında denize gidemeyen kent halkının deniz keyfini yaşamalarına olanak sağlıyor.. 350 metre uzunluğunda olan yapay plaj biri çocuklara olmak üzere iki açık yüzme havuzunu da barındırmaktadır.Kent Park gezimizin bitiminde Öğle yemeğinin ardından  Yılmaz Büyükerşen Bal Mumu Heykeller Müzesi’ni   geziyoruz..

Akşam üzeri saatlerinde TÜLOMSAŞ fabrikasında; 1961 yılında Cemal GÜRSEL’in talimatıyla Türk Mühendislerin çabaları ile yapılan ilk Türk arabası Devrim’i görüyoruz.. Ve ilk günkü tur programını tamamlayarak, otele yerleşme ve akşam yemeğine kadar serbest zaman veriyoruz.

2.GÜN: ikinci günki tur programı başlıyoruz. Eskişehir’in ilk kurulduğu semt olan geçmişe bir yolculuk  yapacağımız Odunpazarı’na   gidiyoruz. Kurşunlu Camii ve Külliye içindeki,Sıcak Cam atölyesini ziyaret ediyoruz. Burada camın işlenişiyle ilgili güzel bir sunum izliyoruz. Ardından Türkiye’nin tek Lületaşı Müzesi olan   Lületaşı Müzesini geziyoruz. Sonrasında Eskişehir’in ilk yerleşim alanı olan Odunpazarı Semti’nde yok olan ve  yenileme çalışmaları ile hayata  döndürülmüş evlerini geziyoruz.(Eskişehir’in meşhur Met Helvası alma imkanı) Burada eskiden alışverişe gelen köylülerin atlarını bağladıkları han olan ATLIHAN ‘daki küçük el sanatlarının ve lületaşı imalatçılarının eserlerini görüp alışveriş yapabilme imkanı sunuyoruz.... Cam Sanatları müzesini geziyoruz..

Sonrasında ,Haller Gençlik Merkezi’ne gidiyoruz…( eski hal binası modernize edilerek çok hoş bir alışveriş merkezi ve kafelerin bulunduğu bir yer haline getirilmiştir) alışveriş imkanı sunuyoruz.. Ardından Sazova Sanat ve Bilim Parkına gidiyoruz… Burada Kristof Kolomb'un Amerika'yı keşfettiği Santa Maria Gemisi'nin birebir kopyası olan Gemisini ve Masal Şatosunu  görüyoruz…Dileyen misafirlerimiz parkın içini yorulmadan gezmek isterlerse keyifli bir tren gezintisi yapabilirler. Dileyen misafirlerimizde yürüyerek gezebilirler..

  

 Yavaş yavaş tur programımızın sonuna gelirken akşamüzeri saatlerinde bir başka FUN TRAVEL organizasyonunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

NOT:  Program akışı rehber tarafından belirlenir…Rehber hava, yol, sosyal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

         Verdiğimiz fiyat minimum  40  veya 27 kişi ,  iki kişilik odada kişi başı  konaklama  için geçerlidir...