Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Kraliyet Şehirleri / Royal Princess ile Büyük Britanya 12 gece Türk Hava Yolları

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL – LONDRA – SOUTHAMPTON

Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde sabah saat 05.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra saat 07.00’da Türk Hava Yollarının TK 1981 no’lu seferi ile Londra’ya hareket. Yerel saat ile 09.05’de Londra Gatwick Havalimanına varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Southampton limanına transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman.Gemimiz Southampton Limanından saat 17.00’da hareket edecek. Geceleme gemide.

2.GÜN ST. PETER PORT / GUERNSEY

Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da St.Peter limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerininekstra olarak düzenleyeceği Guernsey turuna katılabilirler. Guernsey adasının başkenti ve 2000 yıllık kadim bir liman olan şehir aynı zamanda İngiltere’nin en çok tarihi özelliklere sahip 20 kentinden birisi olarak gösterilmektedir. Victor Hugo’nun 1855 yılında Guernsey’e yerleşmesiyle adı biraz daha duyulan şehir , etrafındaki daha küçük adaları ve doğasıyla eşsiz güzellikte bir gün geçirmenizi sağlayacak. Gemimiz St. Peter Limanından saat 15.00’da hareket edecek. Geceleme gemide

3.GÜN COBH / CORK

Gemimiz yerel saat ile sabah 08.00’da Cobh limanına yanaşacaktır. 1844 -1848 yılları arasında yüz binlerce işsiz İrlandalının yeni bir hayat ümidiyle Amerika için yola çıktığı liman olan Cobh, günümüzde de doğası ve tarihi ile ziyaretçilerini büyülemeye devam etmektedir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Cork şehir turuna katılabilirler. Gemimiz Cobh Limanından saat 18.00’da hareket edecek. Geceleme gemide.

4.GÜN DUBLİN

Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Dublin Limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerininekstra olarak düzenleyeceği Dublin şehir turuna katılabilirler. İrlanda'nın başkenti olan ve Vikinglerin kurduğu bu kentte keşfedilecek 1000 yıllık bir tarih mevcuttur. Bu 21.yy kenti, İrlanda’nın ekonomik mucizesinin de sürükleyici bir gücüdür. St. Patrick Cathedral'i, İrlanda Milli Müzesi ve Guinness Müzesi görülmesi gereken yerler arasındadır. Dublin'in sımsıcak atmosferinde; Grafton Street'teki mağazaların vitrinlerine bir göz atılabilir. Temple Bar publarında en yeni rock orkestralarına kulak kabartırken Guinness biranızı yudumlayabilirsiniz. Gemimiz Dublin Limanından saat 19.00’da hareket edecek. Geceleme gemide

5.GÜN LİVERPOOL

Gemimiz yerel saat ile sabah 08.00’da Liverpool Limanına yanaşacaktır. 2007’de kuruluşunun 800. yılını sene boyu düzenlenen aktivitelerle kutlayan, 2008 Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir; limanı, müzeleri, tiyatroları ve çeşitli sportif, kültürel aktiviteleriyle de Londra’ya rakip olma yolunda hızla ilerliyor. The Beatles grubunun da doğum yeri olan Liverpool’dan gemimiz saat 18.00’da ayrılacaktır. Geceleme gemide.

6.GÜN BELFAST

Gemimiz yerel saat ile sabah 08.00’da Belfast Limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Belfast şehir turuna katılabilirler. Endüstri devriminden sonra gelişen Kuzey İrlanda’nın Başkenti Belfast, Lagan Nehri’nin yanına kurulmuştur. Dilerseniz “Devlerin Yolu” adı verilen ve Unesco’nun Dünya Mirasları listesinde bulunan muhteşem doğa oluşumlarını gezebilirsiniz. Gemimiz Belfast Limanından saat 18.00’da hareket edecek. Geceleme gemide.

7.GÜN GREENOCK / GLASGOW

Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Greenock Limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerininekstra olarak düzenleyeceği Glasgow şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzda Glasgow Kilisesi, Rannoch Moor, Glen Coe ve Fort William görülecek yerlerdendir. Gemimiz Greenock Limanından saat 18.00’da hareket edecek. Geceleme gemide

8.GÜN DENİZDE

Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler

9.GÜN INVERGORDON / INVERNESS / LOCH NESS

Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Invergordon Limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği İnverness şehir turuna katılabilirler. Ness gölüyle hatta içinde yaşadığına inanılan Nessie adındaki canavarı ile ünlü bu küçük İskoç şehrinde doğa ile baş başa kalabilirisiniz. El değmemiş doğası ve yemyeşil bitki örtüsünün hakim olduğu, her tarafı ormanlarla kaplı bu şehirde İngilizlerin ünlü yazarı Shakespeare de eserlerinden Macbeth i burada bulunan Inverness kalesinden esinlenerek yazmıştır. Eski şehir ve hatıra eşyaları alabileceğiniz küçük dükkânlar muhakkak görülmelidir. Gemimiz Invergordon Limanından saat 18.00’da hareket edecek. Geceleme gemide.

10.GÜN GÜNEY QUEENSFERRY / EDINBURG

Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da G.Queensferry Limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Edinburg şehir turuna katılabilirler. Prensler şehri diye bilinen, kaleleri, şato tarzı yapıları değişik mimarisi ile Edinburgh'da Princess Street, Royal Mile, Edinburgh Kalesi, Kraliçe’nin Sarayı, Holyroad, Şehir Katedrali, Belediye Binası ve pubları ile ünlü Rose Street görülmesi gereken yerler arasındadır.Gemimiz G.Queensferry Limanından saat 19.00’da hareket edecek. Geceleme gemide.

11.GÜN DENİZDE

Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler

12.GÜN LE HAVRE / NORMANDİYA / PARİS

Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Le Havre Limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerininekstra olarak düzenleyeceği Normandiya ya da ekstra Paris turlarına katılabilirler. Normandiya turunda; Kuzey Normandiya’nın başkenti ve Seine Nehri kıyısının en güzel ve tarihi şehirlerinden Rouen şehri, Monet’nin birçok eserinde ölümsüzleştirdiği Gotik Katedral, Gros Horloge saat kulesi, Vieux Marché (Eski Pazar) görülecek yerler arasındadır. Paris turunda ise; Zafer Takı, Champ Elysees, Eiffel Kulesi, Notre Dame Kilisesi, Sacre Coeur göreceğimiz yerler arasındadır. Gemimiz Le Havre Limanından saat 20.00’da hareket edecek. Geceleme gemide.

13.GÜN SOUTHAMPTON - LONDRA – İSTANBUL

Gemimiz yerel saat ile sabah 05.00’da Southampton Limanına yanaşacaktır. Kahvaltı ve gemiden çıkış işlemleri sonrası Havalimanına transfer.. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrasında Türk Havayollarının TK 1998 no’lu seferi ile saat 17.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saatle 23.00’da İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Londra – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
* 5* Royal Princess gemisinde 12 gece tam pansiyon bazında konaklama
* Programda belirtilen tüm transferler
* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)
* Havalimanı vergileri
* Liman vergileri
*GoldenBay seyahat sağlık sigortası
*Zorunlu seyahat sigortası (TURSAB Mesleki sorumluluk sigortası)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Geminin servis personeli bahşişleri (110 euro gemide ödenecektir)
* Vize ücreti
* Yurtdışı çıkış harcı