Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Missisipi / 5*American Queen buharlı ve çarklı nostalji gemisi ile Missisipi 11 Gece Türk Hava Yolları

TUR PROGRAMI

Life on the Mississippi

Bir Rüya Gerçekleşiyor....Türkiye’de bir ilk... Yeni Kıtada tarihe Mississippi üzerinden yolculuk... 
Aşağı Mississippide New Orleansda başlayan bu yolculuk sizi Louisiana, Mississippi ve Arkansas eyaletleri ile tarihte bir yolculuğa çıkartacak.
Yolculuğumuz 5*American Queen buharlı ve çarklı nostalji gemisi ile Memphis de sona erecek. Mark Twain’ın “Life on the Mississippi”yolculuğuna hazırlanın.... 
JAZZ, BLUES,ELVİS PRESLEY VE AMERİKANIN TARİHİNE BUHARLI ve ÇARKLI GEMİLERLE MİSSİSSİPİ ÜZERİNDE UNUTULMAZ YOLCULUK.... 
VE AMERİKALILARIN GELENEKSEL EN ÖNEMLİ GÜNLERİ OLAN ŞÜKRAN GÜNÜ VE BLACK FRIDAY !!!!!!!!!!!!!!!

1.GÜN İSTANBUL – CHICAGO

Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde saat 11.00 da buluşma ve saat 13.40 da Türk Hava Yolları nın TK5 sefer sayılı uçuşu ile Chicago ya uçak yolculuğu.Yerel saat ile 17.50 de Chicago ya varış.Gerekli gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından otelimize transfer ve geceleme 
Amerikada Şükran günü kutlamalarına ve Black Friday alışveriş çılgınlığına hoşgeldiniz.

2.GÜN CHICAGO (Illionis)

Otelde sabah kahvaltıdan sonra ,Amerikada Şükran günü kutlamalarının gerçekleştiği Perşembe günündeyiz.Kutlamalar tüm güzelliği ile devam ederken bizler de bu coşkuya eşlik ediyoruz.Alışveriş ve Chicago yu keşfetmek için serbest saatler.Geceleme otelimizde..

3.GÜN CHICAGO – NEW ORLEANS

Bugün Amerika da her yıl alışveriş çılgınlığının doruk noktasına ulastığı Black Friday...büyük fırsatlar sizleri bekliyor.Öğleden sonraki uçuşumuz ile Jazzın ve Blues un kalbi New Orleans’a geçiyoruz.Jazzın evinde jazz geceleri sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

4.GÜN New ORLEANS (Louisiana)

Bugün Jazzın kalbi New Orleans’ın tadını cıkarıyoruz.Öğleden sonra rüya gemimiz American Queen maceramız Welcome Dinner ile başlıyor.. Geceleme gemimizde. Hareketimiz saat 21:00

5.GÜN MEŞE AĞACI GEÇİDİ (Louisiana)

Varış: 08:00 — Kalkış:13:00 
Saint James Parish,bölgesinde bulunan yaklaşık 300yaşında devasa meşe ağaçlarının oluşturduğu bu fotogafik bölge içerisinde gezinerek bu bölge hakkında bilgiler alacağız.Rüzgar gibi geçti filminin seti olan bu bölge de kendinizi Hollywood film setinde hissedeceksiniz...

6.GÜN ST.FRANCISVILLE(Louisiana)

Varış: 08:00 — Kalkış: 13:00 
Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hakim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak.140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasaba da Amerika da tarihsel bir yolculuk yapacaksınız.. 
Arzu edenler için Hop-On, Hop-Off Tur: Buharlı mini lokomotif tren ile Royal Street de bulunan büyükannelerimizin kullandığı takılar düğmeler ve pek çok tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç müze fazlasıyla görülmeyi hakediyor...Ardından Eski halk pazarında el yapımı ürünler antikalar ve muzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız.. Turumuz Spring Creek alışveriş merkezi, Batı Feliciana tarih müzesi ve Ferdinand caddesi,Grace Episcopal kilisesi ziyaretleri ile devam ediyor.

7.GÜN NATCHEZ (Missisipi)

Varış: 08:00 — Kalkış: 17:00 
Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchez, pek çok malikane ve konağa ev sahipliği yapar... 
Arzu edenler için Hop-On Hop-Off tur: Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchez de bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar malikaneler ;Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi,ikiz meşe ağacı, Regina Charboneau evi, görülecek yerler arasında.

8.GÜN VICKSBURG (Missisipi)

Varış: 08:00 — Kalkış: 17:00 
Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde bu kasaba güneyin” Kırmızı halı serilmiş şehri” olarak ün yapmıştır 
Arzu edenler için Hop-On Hop-Off Tour: şehrin kültürel karekteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz taktirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezeceksiniz.Aracınız sizi aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek.Ayrıca tur sırasında 125yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme kilisesini de gezebilirsiniz. Bir sonraki durak iç savaş yıllarından kalan Pemberton karagahı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington caddesi ile alışverişe doyacaksınız.isteyenler kaçırılmayacak fırsat Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Muzesini de gezebilir.ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pekçok müze bulunmakta.

9.GÜN MİSSİSİPİ ÜZERİNDE

Bugün koltuklarımız uzanarak yada tüm güzellikleri kaçırmamak için kamera ve fotoğraf makinelerimizle güvertede bekleyerek eşşiz Mississipi de seyirin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabiliriz. Mississipi de eşi benzeri olmayan bir deneyim ve yolculuk sizleri bekliyor

10.GÜN HELENA (Arkansas )

Varış:0 8:00 — Kalkış: 13:00 
Blues un anavatanına hoşgeldiniz.Zenci gırtlağı ile ayrı bir renk kazanan büyüleyici Gospel ve Blues dinlemek kalplerinize işleyecek.,Bugün Helena da Mississipi deltasında Blues ve Gospel ile içiçe unutulmaz bir gün yaşayacaksınız. 
Arzu edenler için Hop-On Hop-Off Tour: Turumuza meşhur eski mahallede bulunan Vişne sokağı ile başlıyoruz. Pek çok yeri 2005 yılında çekilen Johnny Cash imzalı "Walk the Line." da kullanılan bu bölge boyunca yürürken " the Malco Theater; Delta Gypsy Caravan ve Handworks gibi önemli butikler ; “ABC World News Tonight”için de kullanılan the Cotton & Kudzu Mall göreceğiniz yerler arasında. Helena da bu tarihi merkezi gezerken özellikle 2 müze Doğu Arkansas da bulunan 27bölge ve Mississipi deltsına geçmiş ve günümüz ile ışık tutacak.Blues-severler, Bubba’s Blues Corner ile bu tarzın en güzel örneklerini bulma şansına sahip olacaklar. Helena , aynı zamanda iç savaşın en hararetli geçtiği yerlerin başında gelir. Helena Museum bunu en iyi anlatan yerlerden biridir. Moore-Hornor House , Fort Curtis Pillow Thompson House, göreceğiniz yerler arasında.

11.GÜN MEMPHIS(Tennesse) - İSTANBUL

Varış: 08:00 
Rüya gibi yolculuğumuz Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehri Memphis de sona eriyor.Kahvaltı sonrası gemiden ayrılıyoruz ve Memphis’de bir tarihi anı yaşamak üzere Elvis Presley Graceland turumuz başlıyor.Kral Elvis’in ayak bastığı her yeri sizler de görecek nefes alacak ve resimleyeceksiniz..
Bu unutulmaz tecrübenin ardından öğleden sonra Chicago’ya 2 saatlik bir uçuş ve ardından Türk Hava Yolları nın TK6 sefer sayılı uçağı ile saat 22.00de İstanbul’a uçak yolculuğu ve ertesi gün

12.GÜN İSTANBUL

Saat 16.45 de Istanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu...
Artık Türkiye de bu turu ilk gerçekleştiren şanslı 24 kişiden biri oldunuz..

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Türk Havayolları ile Istanbul-Chicago-Istanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar 
- Chicago-New Orleans/Memphis-Chicago arası iç hat uçuşları 
- Tüm transferler 
- Chicago da 2gece 1.sınıf otelde oda kahvaltı konaklama 
- New Orleans da 1 gece 1.sınıf otelde oda kahvaltı konaklama 
- Nostaljik 5* American Queen gemisinde 7gece tam pansiyon esasına göre konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar ve son gün sabah kahvaltısı ile sona erer) 
- Gemide Amerikan tarzı kahvaltı öğle ve akşam yemekleri 
- Gemide Akşam yemekleri sırasında alınan ikram bira ve şarap servisi 
- Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve su ve meşrubat ikramı 
- Nostaljik Gemi yolculuğumuz boyunca uğranılan limanlardaki ücretsiz turlar 
- İsteğe bağlı gemide ön rezervasyon ile gerçekleşebilecek ücretsiz hop on- hop off turlar (sınırlı kontenjan!!) 
- Gemideki her türlü ücretsiz güniçi aktiviteler, 
- Gemideki gece konser v.b aktiviteler, 
- ilk tur olması sebebiyle ücretsiz Memphis Elvis Presley Graceland turu !!! 
- Tüm alan ve liman vergileri(420eur.-) 
- Sizin adınıza günlük 14eur dan ödenen gemi bahşişleri(126eur.-) 
-Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Premium shore excursion adı altında gemi şiketi tarafından gemide satılan bazı extra turlar 
-İsteğe bağlı gemi personeline ve kara turları sırasında lokal rehber ve şöförlere birebir verilen bahşişler 
-Özel sağlık ve seyahat sigortası
-Vize hizmeti (Amerika vizesi şahsi başvuru)

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT: Prontotour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.