Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Vietnam - Kamboçya / Vietnam - Kamboçya / Singapur Havayolları 7 gece

TUR PROGRAMI

1.GÜN (01 ARALIK 2014) İSTANBUL - SİNGAPUR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarında saat 11:30'da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından hizmet kalitesi dünyanın en iyi uluslararası havayolu şirketlerinden bir olan Singapur Havayolları'nın SQ 391 tarifeli seferi ile saat  13:30'da Singapur’a hareket. Gece uçak yolculuğu.

2.GÜN (02 ARALIK 2014) SİNGAPUR - HANOI

Sabah 05:00'de varışımızı takiben burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra SQ176 seferi ile saat 09:20'de Singapur Havayolları ile Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye hareket. Saat 11:35'de varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile öğle yemeği için lokal bir restauranta hareket. Öğle yemeğimizin ardından yapılacak gezi hakkında bilgilendirme ve devamında panoramik olarak gerçekleştirilecek kısa Hanoi şehir turuna başlayıp, eski meydana doğru yol alıyoruz, birbirinden ilginç dar sokak ve evler arasındaki mağazaları geçerek hem şehir hem de yerel kültür hakkında bilgiler alıyoruz. Panoramik gezi sonrası bir saatlik Vietnam'a özgü bisikletlerle yapılıan "Cyclo" turumuzu gerçekleştireceğiz. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam geleneksel bir Vietnam hoş geldiniz yemeğimizi alarak, mutfak kültürünü de tanımamızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN (03 ARALIK 2014) HANOI

Sabah kahvaltının ardından Hanoi şehrini tanımaya devam ediyoruz. Vietnamın birleştiricisi ve kurucusu Ho Chi Minh Anıtı, başkanlık sarayı, Tek kolon Pagoda, 11. yy. da inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur süresince toplum ve inanışlar hakkında bilgiler alıyoruz. Alınacak öğle yemeğinin ardından Merkez Hapishanesi (Hilton Hanoi), Hoan Kiem Gölü,görülecektir. Vietnamın dünyaca ünlü su kuklalarının şovunu izledikten sonra akşam yemeğimiz yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeğinin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN (04 ARALIK 2014) HANOI - HALONG

Kahvaltı sonrası, Vietnamın doğal ve şaşırtıcı güzelliği Halong Körfezine doğru yola çıkıyoruz. Geleneksel ahşap teknemize biniş. Gemi personeli tarafından bilgilendirme ve sonrasından geleneksel zengin çeşitlerden oluşan öğle yemeğini alıp, kameralara yerleşiyoruz. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte yerel kayıklar eşliğinde yaklaşık yarım saat süren Vung Vieng isimli balıkçı köyü geziliyor. Devamında hava durumunun müsaitliğine göre manzaranın ve denizin tadını çıkarmak için teknede serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeği öncesi Vietnam Usülü yemek pişirme dersine katılabilirler. Vietnam Usülü zengin çeşitlerden oluşan akşam yemeğimizi teknemizde alıyoruz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman, dileyen misafirlerimiz balık tutmayı deneyebilirler. Geceleme teknemizde. 

* * Halong Bay 'de konaklanacak tekne de triple oda seçeneği bulunmamaktadır.

5.GÜN (05 ARALIK 2014) HALONG - HANOI - SAIGON

Sabah 06:00 civarı erken uyandırma ve arzu eden misafirlerimiz için öğretmen eşliğinde Tai Chi yapma imkânı. Saat 07:00 – 07:30 arası alınan aperatif kahvaltı sonrasında Unesco tarafından koruma altına alınan Sung Sot Mağarası geziliyor. Tur sonrası tekneye geri dönüş ve kabinlerin boşaltılması. Teknede alınacak açık büfe kahvaltı sonrası Hon Gai’ye varış. Varışı takiben Hanoi Havalimanı'na hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz yolculuk esnasında otobüste lunch box şeklinde alıyoruz. Havalimanına varışı takiben bagaj ve bilet işlemlerinin halledilmesi ve yerel havayolları ile Hanoi - Saigon uçuşu. Saigon'a varış ve akşam yemeği için lokal restauranta transfer. Yemeğin ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN (06 ARALIK 2014) SAIGON

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paristeki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali görme ve fotoğraflama imkânı. Yerel restaurantda alınacak öğle yemeği sonrasında eski adı Saigon olan bu enerjik, genç ve yeni-eski sentezini güzel bir şekilde yansıtan şehri tanımak için hareket. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Reunification Hall–Birleşme Sarayı, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Rex Otelleri, göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Cu Chi Tünelleri’ni görmek için hareket. Bu arada Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Vietnam savunucularının yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerika ile savaşın yaşandığı dönemde kullanılan savaş araç ve malzemelerinden örnekleri görme imkânı. Akşam yemeğimizi BBQ Garden isimli yerel bir restoran’da aldıktan sonra, geceleme otelimizde.

7.GÜN (07 ARALIK 2014) SAIGON - MEKONG DELTA - SAIGON - SIEM REAP

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası Mekong Delta-My Tho turu için otelimizden hareket. Turumuzda ilk durağımız Ben Luc bölgesinde bulunan Cao Dai Tapınağı. 1919 yılında oluşturulan byeni bir din olan Caosinizm'e adanan bu tapınak, 1933 - 1955 yılları arasında inşa edilmiştir. Tapınak ziyareti sonrasında özel teknemiz ile birlikte Mekong Irmağına yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Thoi Son adası ziyaretimiz olacaktır. Bu ada Vietnamın Meyve Sepeti olarak adlandırılmaktadır. Bu adada birbirinden ilginç tropikal meyveleri tatma imkanınız olacaktır. Ada ziyareti sonrasında yerel bir köy yolu üzerinde 15 dakikalık atla yürüyüş imkanımız olacaktır. Bu yürüyüş sonunda Chuong Duong Meyve Bahçelerine ulaşacağız. Bu bölgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam’ın güzel yeşil çayını yerel Vietnam müziği eşliğinde tatma imkanımız olacak. Öğle yemeğini lokal bir restauranda alacağız. Ardından Vietnam'a özgü sampan tekneleri ile bir kanal gezisi yapacağız. My Tho turumuzu takiben Saigon Havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayolları ile Siem Reap'e uçuş. Varış ve akşam yemeği için lokal bir restauranta hareket. Yemeğin ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

8.GÜN (08 ARALIK 2014) SIEM REAP

Sabah kahvaltısının ardından, Kamboçyanın muhteşem ve gizemli arkeoloji parkına doğru yola çıkıyoruz. Büyük Angkor Thom şehrini gezerek, Güney kapısı, Baphoun ve Phimeanakas Tapınakları, File Terasları, Kral Leper ve gizemli gülen Bayon anıtları hakkında bilgiler alıyoruz. Ta Prohm, Banteay Kdei, Takeo, Thommanon, Chau Sayi Thevoda tapınakları ve Sras Srang Banyosu göreceğimiz yerler arasında. 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz.  Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, bu küçük köy içerisinde yapacağımız yürüyüşte yerel yaşantıyı yakından tanıma fırsatı. Alınacak akşam yemeğimizin ardından gecemiz otelde.

9.GÜN (09 ARALIK 2014) SIEM REAP - SİNGAPUR

Sabah kahvaltısını ardından odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından verilen saatte otelden hareket. Tonle Sap Gölü'ndeki yüzen köyleri ziyaretimiz öncesi keyifli bir kağnı yolculuğumuz olacak. Turumuz sonrası şehre dönüş. Artisian D'angkor alışveriş noktasını ziyaret etme, hediyelik eşyaları inceleme ve öğle yemeği için zamanımız olacak. Ardından havalimanı transferimiz, bilet, gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından, MI636 sayılı sefer ile saat 18.25’de Singapur için hareket. Saat 21.35’de Singapur'a varış ve İstanbul uçuşuna kadar serbest zaman.

10.GÜN (10 ARALIK 2014) SİNGAPUR - İSTANBUL

Singapur Singapur Havayolları'nın SQ392 nolu seferi ile saat 01:40'da İstanbul'a hareket. Saat 07:45 'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Singapur Havayolları ile Istanbul-Hanoi, Siem Reap-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, Atatürk havalimanı yer hizmetleri
 • Hanoi-Saigon ,Saigon-Siem Reap arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Hanoi'de 2 gece belirtilen veya benzeri otelde konaklama
 • Halong Körfezi'nde 1 gece belirtilen veya benzeri geleneksel teknede konaklama**  (Halong Bay'deki hava şartları el vermez ise otelde konaklama yapılır.)
 • Saigon'da 2 gece belirtilen veya benzeri otelde konaklama 
 • Siem Reap'da 2 gece belirtilen veya benzeri otelde konaklama
 • Tüm sabah kahvaltıları, programda belirtilen kategori restorantlarda öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm alan transferleri.
 • Profesyonel Prontotur Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir.


* Halong Bay 'de konaklanacak tekne de triple oda seçeneği bulunmamaktadır.
* 3. kişi için verilcek ek yataklar standart yatak boyutundan farklı olabilir

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vietnam Vize bedeli 80 Euro ( Vize işlemleri için misafirlerimizin seyahatlerinde 2 adet fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.Detaylı bilgi satış ofislerimizden alınabilir. Vizesini kendi temin edecekler misafirlerimizin C1 belgesi talebi karşılığında da ücret ödemeleri gerekmektedir. Vietnam, Umuma Mahsus Pasaportlardan vize istemekte olup, Diplomatik, Hizmet ve Hususu Pasaport hamillerini 90 güne kadar vizeden muaf tutmaktadır. Kamboçya, Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.)
 • Kamboçya vize bedeli 35 USD ( Ülke grişinde ödenecektir. Vize işlemleri için misafirlerimizin seyahatlerinde 2 adet fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir. )
 •  Programda ekstra olarak belirtilen geziler
 •  Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 •  Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.