Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Los Angeles-Las Vegas-San Diego / Los Angeles (3) - Las Vegas (2) - San Diego (2) Türk Hava Yolları ile 9 gün.

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL-LOS ANGELES

İstanbul Atatürk Havalimanından Türk Havayolları TK 0009 sayılı uçuş ile saat 12:50’de Los Angeles hareket. Yerel saat e göre Saat 16:45'de Los Angeles’a varış Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra kısa bir dinlenmenin ardından, kısa bir Los Angeles turu için otelden ayrılıyoruz. Rehberiniz akşam yemeği için sizlere öneride bulunacaktır. Geceleme otelimizde.

2. Gün: LOS ANGELES

Sabah otelden ayrılarak Amerika’nın Melekler Şehri olarak tanınan, 2.büyük şehri olan Los Angeles'ı tanıtan bir tur yapacağız. Şehir turumuzun ilk durağı filmlerden anımsayacağınız Hollywood yazısı olacak. Aracımızla Hollywood tepesine tırmanıp şehrin simgesi olan Dev Harfleri fotoğraflama şansı, bir sonraki durak; Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra ünlü Sunset Strip yolu üzerinden Beverly Hills’e geçiyoruz. Burada Los Angeles’in zenginlerinin evlerinin arasından geçip Beverly Hills’in meşhur sembolünün önünde kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra otelimize transfer ve akşam yemeği için buluşma saatinin belirlenmesinin ardından dinlenmek için serbest zaman. Rehberiniz akşam yemeği için sizlere öneride bulunacaktır. Geceleme otelimizde.

3. Gün: LOS ANGELES

Sabah otelden hareket. Amerika’nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach’de, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru iniyoruz; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach, ufak bir salla geçeğimiz Balboa Adası görülecek diğer yerler arasındadır. Akşam üzeri otele varış. Akşam yemeği ve yürüyüş için Santa Monica’ya gidiyoruz. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu, ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, meşhur Santa Monica iskelesinde dolaşabilir veya 3. caddeye geçip akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. NOT: Bugünkü programda arzu edilirse "Universal Studios" değiştirme imkanımız olacaktır. Rehberiniz eşliğinde dünyanın en teknolojik parklarindan biri olan ve aynı zamanda Hollywood filmlerinin çekildiği "Universal Studios Hollywood" deneyimi yaşayabilirsiniz.. Giriş ücretleri ücrete dahil olmayıp, orada misafirlerimiz tarafından ödenecektir.

4. Gün: LOS ANGELES - LAS VEGAS

Sabah otelden çıkış Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a hareket. California eyaletinden Nevada eyaletine tam geçerken Mojave Çölünün ortasında 1800'lu yıllarda batının en verimli gümüş madeni olan Hayalat Kasaba "Ghost Town" bize vahşi batı ruhunu hissettirecek. Yolda arzu edilirse Tender Outlet’lerin de kısa bir mola. Akşam üzeri Las Vegas’tayız. Başdöndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından otel oryantasyonu. Akşam Las Vegas Strip’te yürüyüş ve otellerin görsel açık hava şovlarını izleme imkanı. Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovlarına gitmek isteyen misafirlerimizin transferlerini yapacağız. Akşam şansınız denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

5. Gün: LAS VEGAS

Sabah Grand Canyon’u andıran, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan, oluşumun 600 milyon yıl öncesine dayanan Red Rock Canyon’u panoramik bir şekilde gezeceğiz. Burada dolaşmak ve fotoğraf çekmek için serbest zamanımız olacak. Canyon’dan ayrıldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Öğleden sonra arzu edilirse Amerika’nın en büyük elektronik eşya zinciri olan Best Buy’a uğrayabiliriz. Akşam şovlar ve otelleri gezmek için serbest zaman.

6. Gün: LAS VEGAS-SAN DIEGO

Sabah Pasifik Okyanusu sahilinden güneye doğru Amerika-Meksika sınırında bulunan Amerikanin En güzel şehri lakaplı San Diego’ya gidiyoruz. San Diego’ya varışta ilk önce şehri tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımız fokları ve plajlarıyla ünlü La Jolla , daha sonra okyanusun kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalar satan dükkânların bulunduğu Sea Port Village, Tom Cruise'lu Top Gun filminin çekildiği Midway uçak gemisi, Downtown’in kalbi olarak anılan ve San Diego’nun sembolü haline gelmiş GasLamp Quarter olacak. Tur sonrası otelimize transferimiz olacak. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği için otelden transfer. Rehberiniz akşam yemeği için seçtiğiniz restorana transferinizi yapacak. Yemek sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde

7. Gün: SAN DIEGO

Sabah Amerika’nın en büyük, en düzenli parkı unvanına sahip; içerisinde onlarca müze, botanik bahçeleri, tarihi sanat merkezleri ve tiyatroların bulunduğu Balboa Park’ına gidiyoruz. Burada sanatçıların kendi eserlerini sergilediği İspanyol köyü, botanik bahçeleri ve sayısız mimari eserler başlıca görülecek yerlerdir. (Burada fotoğraf makinelerimizi bol bol kullanacağız) San Diego’nun zenginlerinin yaşadığı Coronado adası, da görülecek yerler arasındadır. J Street Marina’da okyanusun kıyısında öğle yemeği molası verdikten sonra, premium outletler zincirinin en büyük outletlerinden biri olan Las Americas’da alışveriş için serbest zamanımız olacak. Daha sonra İtalyanların yaşadığı ve İtalyan mimari özelliklerinin hakim olduğu Little Italy’de kısa bir yürüyüş yapacağız. Turumuzun sonunda otele transferimiz olacak. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği için 1800’lü yılların mimarisine sahip, 2005 ve 2006 yıllarında üst üste Amerika’nın en çok ziyaret edilen eyalet parkı olan Old Town’a gidiyoruz. Konaklama San Diego’da.

8. Gün: SAN DIEGO-LOS ANGELES-İSTANBUL

Sabah lobide buluşma ve kahvaltı için otelden hareket. Otel dışında yapacağımız kahvaltının ardından İstanbul’a dönmek üzere Los Angeles havalimanına gidiyoruz. Havalimanına varışta gümrük, pasaport ve check-in işlemlerinin ardından rehberimiz ile vedalaşıp, İstanbul uçuşu için uçağımıza geçiyoruz. Dönüş uçuşumuzu TürkHava Yollarının TK0020 sefer sayılı uçağı ile saat 18:45’de yapacağız. Geceleme uçakta.

9. Gün:ISTANBUL

Öğleden sonra yerel saat ile 17:35'de İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu

Önemli Not

*Otellerdeki müsaitliklere göre şehir sıraları değişebilir. Kesin program için 1 hafta önce satış acenteniz ile kontağa geçiniz

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Los Angeles – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti 
Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları 
Los Angeles’da Marriott Lax veya benzeri otel’de 3 gece oda bazında konaklama
Las Vegas’da Tropicana benzeri otelde 2 gece oda bazında konaklama 
San Diego’da Sheraton Mission Valley Hotel veya benzeri otelde 2 gece oda bazında konaklama 
Belirtilen tüm turlar ve transferler 
Tecrübeli rehberlik hizmeti. 
Zorunlu seyahat sigortası dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Sabah, öğle ve akşam yemekleri 
Kişisel harcamalar 
Rehber bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5 Usd önerilir)