Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Kanarya Adaları/İspanya-İtalya-Portekiz / MSC Fantasia ile Kanarya Adaları Türk Hava Yolları 11 gece

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL-CENOVA

Atatürk Havalimanı dışhatlar gidişte Prontotour kontuarında saat 08:00'de buluşma. Check-in, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1307 seferi ile saat 10:30'da Cenova'ya  hareket. Cenevizlerin başkenti tarihi Cenova'ya yerel saat ile 12:25'de  varış. Burada bizleri bekleyen aracımız ile Cenova limana transferimizin ardından gemiye biniş işlemleri. Gemimizin hareketi saat 17:00

2.GÜN BARSELONA

Barselona, İspanya varış saat 13:00. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Barcelona şehir turuna katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimizin hareketi saat 18:00

3.GÜN DENİZDE

Tam günümüzün denizde geçeği bu günümüzde geminin aktivitelerinden yararlanma imkanı. Arzu eden misafirlerimiz geminin Spa'sından yararlanırken arzu edenler vergisiz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şansını deneyebilir, dans hocalarından dans dersleri alabilir, spor yapabilir veya geminin lounge'larında çalan müzik ile ruhlarını dinlendirebilirler.

4.GÜN KAZABLANKA

Sabah saat 08:00'da Fas'ın Kazablanka kentine varış. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Bu turumuzda Casablanca limanından özel otobüsümüzle hareket edecek ve ilk durak olarak Birleşmiş Milletler meydanına gideceğiz. Ardından Pazar yeri, Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı gibi yerleri panoramik tur esnasında göreceğiz. 1980-1993 yılları arasında inşa edilmiş olan ve şu an dünyanın en büyük cami unvanına sahip “Hassan II camii” ni gezeceğiz. 20 000 metrekare alana kurulu yapı gezimizin en ilginç yerlerinden biri olarak aklınızdan silinmeyecektir. Biraz serbest vaktin ardından Casablanca filmi temalı güzel bir restorant da öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuz esnasında Casablanca- Rabat arasındaki doğal manzaraları izleyecek ve Fas Krallığının bugünkü başkenti Rabat’a varacağız. Şehrin en önemli mekanları olan Hassan Kulesi, V. Muhammed Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı gibi yerleri gördükten sonra Bouregreg nehri kıyısındaki OUDAYA kalesinde ünlü nane çayını tadacağız. Alışveriş için serbest vakit sonrası gemiye döneceğiz. Gemimizin hareket saati 22:00 olacaktır.

5.GÜN DENİZDE

Tam günümüzün denizde geçeği bu günümüzde geminin aktivitelerinden yararlanma imkanı. Arzu eden misafirlerimiz geminin Spa'sından yararlanırken arzu edenler vergisiz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şansını deneyebilir, dans hocalarından dans dersleri alabilir, spor yapabilir veya geminin lounge'larında çalan müzik ile ruhlarını dinlendirebilirler.

6.GÜN FUNCHAL

Funchal varış saat 08:00. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılarak tüm adayı gezebilirler. Doğanın cömert elini esirgemeden yarattığı Funchal'ı keşif gezimizde, vadiyi nefes kesici manzaralar arasından teleferikle geçip 660 m yüksekteki Monte Kilisesi ve çevresindeki bahçeleri ile görüp, yüzlerce yıllık gelenek sepet ile aşağı kayacağız. (Toboggan Arabaları her yaş grubuna uygun olmadığı için araç ücreti olan 15.-€ aracı kullanacaklar tarafından ayrıca rehbere ödenecektir) Daha sonra otobüsümüzle 1200 m yüksekteki Eire Do Serrado'ya vardığımızda ormanlar ile çevrili Rahibeler Vadisini kuşbakışı seyrediyoruz. Keyifle alışveriz yapabileceğiniz bu tepedeki sebest zamanınızdan sonra aşağıya doğru inerken adayı panoramik seyredebileceğiniz Eire do Barcelo'da mola vereceğiz. Ardından Avrupa’nın en derin uçurumlarından birisi olan Cabo de Girao’yu ziyaret edeceğiz. Gemiye dönmeden önce şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz.. Gemimizin hareketi saat 16:00

7.GÜN TENERİF (KANARYA ADALARI)

Tenerife varış saat 08:00. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra şehir turu ile bu güzel adayı tanıma fırsatı bulacaklardır.Kanarya Takımadaları'nın en büyüğü Tenerife; her gezgine keyif verecek büyüye sahip. Gezimiz güneydeki Santa Cruz Limanı'ndan başlayıp, Esperanza ormanları ile çevrili 3718 metre yülseklikteki Teide Yanardağı'nın çevresindeki yesil vadiler arasından 2400 metre yükseklikteki Las Canadas Kraterine gidiyoruz. Ardından La Orotava Köyü'ne uğrayıp alışveriş için biraz zaman veriyoruz.. Gezimizin devamında bir başka alış-veriş ve keyif cenneti olan adanın kuzey sahillerindeki Puerta de la Cruz'da alışveriş için serbest zamanınız olacak. Sonunda Santa Cruz'a gemimize dönüyoruz.  Gemimizin hareketi saat 14:00

8.GÜN DENİZDE

Tam günümüzün denizde geçeği bu günümüzde geminin aktivitelerinden yararlanma imkanı. Arzu eden misafirlerimiz geminin Spa'sından yararlanırken arzu edenler vergisiz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şansını deneyebilir, dans hocalarından dans dersleri alabilir, spor yapabilir veya geminin lounge'larında çalan müzik ile ruhlarını dinlendirebilirler.

9.GÜN MALAGA

Gemimiz saat 08:00'de Malaga limanına yanaşacak. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Malaga Bölge turuna katılabilirler. Güneş Sahilleri'nin (Costa del Sol) ve Endülüs'ün merkezi olan Malaga ; Arap ve batı kültürünün buluşup boy gösterdiği bir şehir. Panoramik bir şehir turunun ardından Gibralfaro Kalesi'nden şehrin manzarasını seyrediyoruz. Sonrasında; taşlı sokakları, bembeyaz evleri , gezinti faytonları ve otantik çarşısı ile ünlü bir başka özel Endülüs köyü olarak ün yapan Mijas'a doğru yol alacağız. Ardından, şehir merkezine geri dönüp alışveriş için serbest zaman vereceğiz ve gemimize geri döneceğiz.. Gemimizin hareket saati 14:00 olacak.

10.GÜN DENİZDE

Tam günümüzün denizde geçeği bu günümüzde geminin aktivitelerinden yararlanma imkanı. Arzu eden misafirlerimiz geminin Spa'sından yararlanırken arzu edenler vergisiz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şansını deneyebilir, dans hocalarından dans dersleri alabilir, spor yapabilir veya geminin lounge'larında çalan müzik ile ruhlarını dinlendirebilirler.

11.GÜN CİVİTAVECCHİA (ROMA)

Civitavecchia (Roma), İtalya varışımız saat 09:30. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak yapacağı Roma şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzu sadece transfer veya şehir turu olarak alabilirsiniz. Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanı’nda bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz, görülecek yerler arasında; Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Barberini Meydanı, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta. Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve son olarak İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Akşam otobüsümüzle buluşup gemimize dönüyoruz. Gemimiz hareket saati 19:00 olacaktır.

12.GÜN CENOVA-İSTANBUL

Gemimiz saat 08:00’de Cenova’ya yanaşacak. Gemiden çıkış işlemlerinin ardından limandan ayrılarak aracımız ile Cenova havalimanına transfer. Havalimanına varışta, check-in, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1308 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:20'de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:10'da İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

YENİLENEN KABİN KATEGORİLERİ

MSC Gemilerinde yeni kabin kategorileri sistemine geçilmiştir. Kategorilere göre ücretli ve ücretsiz servisler aşağıda belirtilmiştir.

BELLA  İç Kabinler geminin 5,8 ve 9. katlarında; Dış Kabinler geminin 5. katında ; Balkonlu Kabinler geminin 8. ve 9. katlarındadır.

BELLA DENEYİM ÖZELLİKLERİ  
-Donanımlı kabin; 
-Kabine kahvaltı (sadece 3,5 euro servis ücreti vardır. Sipariş edilen içecekler için % 15 servis bedeli uygulanır. Servis bedeli sezona ve saate göre değişiklik gösterebilir)
-Akşam yemeği oturum tercihi (restoran müsaitliğine göre) (Rezervasyon esnasında akşam yemeği oturum tercihini belirtecek ve bu beyan sisteme işlenecektir. Yemek oturumu konfirmesi, gemide chek-in işlemlerinden sonra yapılacak ve hangi oturumda konfirme olduğu yolcumuza belirtilecektir)
-Günde 20 saat süresince hizmet veren açık büfe
-MSC Club üyeliği avantajları
-24 saat oda servisi ücretlidir
-18.kattaki 
Özel güneşlenme alanına geçiş ücretlidir (18 yaş ve üstü misafirler) (günlük 15.-€) 
-
Özel çocuk aktiviteleri ücretlidir

FANTASTICA 
 İç Kabinler geminin 10,11,12 ve 13. katlarında; Dış Kabinler geminin 8. katında; Balkonlu Kabinler geminin 9.,10.11.12 ve 13. katlarındadır

FANTASTICA DENEYIM ÖZELLİKLERİ

-Donanımlı kabin; 
-Kabine kahvaltı (Sipariş edilen içecekler için % 15 servis bedeli uygulanır.) 
-Akşam yemeği oturum önceliği (Rezervasyon esnasında akşam yemeği oturum tercihini belirtecek ve bu talep sisteme işlenecektir. Nihai konfirme check-in işlemleri esnasında cruise kartına işlenecektir. Yemek oturumlarında yolcuların tercihlerine öncelik verilecektir) 
-Günde 20 saat süresince hizmet veren açık büfe 
-MSC Club üyeliği avantajları 
-Fitness ve Yoga derslerinde % 50 indirim
-Özel çocuk aktiviteleri  
-18.kattaki Özel güneşlenme alanına geçiş ücretlidir (günlük 15.-€) (18 yaş ve üstü misafirler)

AUREA 
Balkonlu Kabinler geminin 12.ve 13. katlarında; Suit kabinler geminin 9,10.ve 11.katlarındadır. 

AUREA DENEYIM ÖZELLİKLERİ 
-Donanımlı kabin; 
-Kabine kahvaltı (Sipariş edilen içecekler için % 15 servis bedeli uygulanır.) 
-Akşam yemeğinde restoranda özel ayrılmış alan ve esnek oturum saatleri (Servis saatleri içinde kendilerine ayrılmış özel bir bölümde diledikleri saatte yiyebilecektir.Servislerin başlangıç ve bitiş saatleri misafirin kabinlerine iletilecektir.)
-Yemekler esnasında limitsiz içecek (Cheers paketi) öğle ve akşam yemekleri esnasında şarap (2 beyaz şarap seçimi, 2 kırmızı şarap ve 1 rose), bira, meşrubat ve su
-Öncelikli check-in
-Günde 20 saat süresince hizmet veren açık büfe 
-MSC Club üyeliği avantajları 
-Fitness ve Yoga derslerinde % 50 indirim 
-SPA Paketi (30 dk Bali masajı, 10 dk solaryum) (Masaj sadece 18 yaş ve üzeri misafirler için)
-Buhar Banyosu
-Kabinlerde bornoz ve terlik
-Özel çocuk aktiviteleri 
-18.kattaki Özel güneşlenme alanına geçiş (18 yaş ve üstü misafirler) 

EKSTRA TURLAR

MSC Fantasia ile Kanarya Adaları 

BARCELONA ŞEHİR TURU 5 Saat 
Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz.. 
Tur ücreti : 40- Euro / Çocuk (5-12) 25- Euro

KAZABLANCA ŞEHİR TURU 8 Saat 

Casablanca limanından özel otobüsümüzle hareket edecek ve ilk durak olarak Birleşmiş Milletler meydanına gideceğiz. Ardından Pazar yeri, Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı gibi yerleri panoramik tur esnasında göreceğiz. 1980-1993 yılları arasında inşa edilmiş olan ve şu an dünyanın en büyük cami unvanına sahip “Hassan II camii” ni gezeceğiz. 20 000 metrekare alana kurulu yapı gezimizin en ilginç yerlerinden biri olarak aklınızdan silinmeyecektir. Biraz serbest vaktin ardından güzel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuz esnasında Casablanca- Rabat arasındaki doğal manzaraları izleyecek ve Fas Krallığının bugünkü başkenti Rabat’a varacağız. Şehrin en önemli mekanları olan Hassan Kulesi, V. Muhammed Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı gibi yerleri gördükten sonra Bouregreg nehri kıyısındaki OUDAYA kalesinde ünlü nane çayını tadacağız. Ardından gemiye döneceğiz. 
Tur ücreti : 95- Euro / Çocuk (5-12) 65- Euro

TENERIFE 8 Saat 
Kanarya Takımadaları'nın en büyüğü Tenerife; her gezgine keyif verecek büyüye sahip. Gezimiz güneydeki Santa Cruz Limanı'ndan başlayıp, Esperanza ormanları ile çevrili 3718 metre yülseklikteki Teide Yanardağı'nın çevresindeki yesil vadiler arasından 2400 metre yükseklikteki Las Canadas Kraterine gidiyoruz. Ardından La Orotava Köyü'ne uğrayıp alışveriş için biraz zaman veriyoruz.. Gezimizin devamında bir başka alış-veriş ve keyif cenneti olan adanın kuzey sahillerindeki Puerta de la Cruz'da alışveriş için serbest zamanınız olacak. Sonunda Santa Cruz'a,gemimize dönüyoruz. 
Tur ücreti : 60- Euro / Çocuk (5-12) 40- Euro 

FUNCHAL-MADEIRA 8 Saat 
Doğanın cömert elini esirgemeden yarattığı Funchal'ı keşif gezimizde , vadiyi nefes kesici manzaralar arasından teleferikle geçip 660 m yüksekteki Monte Kilisesi ve çevresindeki bahçeleri ile görüp, yüzlerce yıllık gelenek sepet ile aşağı kayıp (Toboggan Arabaları her yaş grubuna uygun olmadığı için araç ücreti olan 15.-€ aracı kullanacaklar tarafından ayrıca rehbere ödenecektir) daha sonra otobüsümüzle 1200 m yüksekteki Eire Do Serrado'ya vardığımızda ormanlar ile çevrili, Rahibeler Vadisini kuşbakışı seyredip keyifle alışveriz yapabileceğiniz bu tepedeki sebest zamanınızdan sonra aşağıya doğru inerken adayı panoramik seyredebileceğiniz Eire do Barcelo'da mola vereceğiz. Ardından Avrupa’nın en derin uçurumlarından birisi olan Cabo de Girao’yu ziyaret edeceğiz. Gemiye dönmeden önce şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz. 
Tur Ücreti : 70- Euro / Çocuk (5-12) 50- Euro 

MALAGA 4 Saat 

Güneş Sahilleri'nin (Costa del Sol) ve Endülüs'ün merkezi olan Malaga ; Arap ve batı kültürünün buluşup boy gösterdiği bir şehir. Panoramik bir şehir turunun ardından Gibralfaro Kalesi'nden şehrin manzarasını seyrediyoruz. Sonrasında; taşlı sokakları, bembeyaz evleri , gezinti faytonları ve otantik çarşısı ile ünlü bir başka özel Endülüs köyü olarak ün yapan Mijas'a doğru yol alacağız.Ardından, şehir merkezine geri dönüp alışveriş için serbest zaman vereceğiz ve gemimize geri döneceğiz. 
Tur ücreti : 50- Euro / Çocuk (5-12) 35- Euro 

ROMA (Civitavecchia Limanından) 8-9 Saat 
Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanı’nda bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz, görülecek yerler arasında; Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta. Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Akşam otobüsümüzle buluşup gemimize dönüyoruz
NOT. 
Katılmak isteyenler, meydanlara otobüs giremeyeceği için meydanlar arasında yürüyüşler yapılacağını göz önünde bulundurmalıdırlar. San Pietro Bazilikası’na girmek için en az 2 saat kuyruk bekleneceğinden programda yer almamaktadır. Arzu edenler serbest zamanlarında gidebilirler. Bayanların omuzlarının ve dizkapağı altına kadar bacaklarının, bayların ise omuzlarının ve ayak bileklerine kadar bacaklarının kapalı olması şarttır. 
Tur ücreti : 80- Euro / Çocuk (5-12) 50- Euro 

ROMA SADECE TRANSFER (Civitavecchia Limanından) 8-9 Saat 

Biz daha önce geldik diyen sevgili misafirlerimize özel sadece liman şehir transferidir. Tam günlük turdur. Civitavecchia – Roma arası ortalama 1 saat 15 dakikadır. 
Tur ücreti : 45- Euro / Çocuk (5-12) 25- Euro 

*Ekstra turlarımız minimum 20 kişilik katılımla gerçekleşebilecektir. 
*Turlarımıza Casablanca hariç öğle yemekleri dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz gemi açık büfesinden kumanya tedarik edebilirler.