Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Bangkok-Pattaya / Bangkok - Pattaya / Singapur Havayolları 5 Gece

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - SİNGAPUR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Prontotour kontuarında saat 11:30'da buluşma. (Münferit kalması durumunda havalimanı buluşması olmayacaktır.) Singapur Havayolları SQ391 tarifeli seferi ile Singapur'a hareket. Gece uçak yolculuğu.

2.GÜN SİNGAPUR - BANGKOK

Saat 05:45'de Singapur'a varış ve uçak değiştirme. Singapur Havayolları SQ970 seferi ile saat 07:15'de Bangkok'a hareket ve saat 08:40'da varış. Bangkok, 1782’den beri Tayland’ın başkentidir. I.Rama tarafından Chao Phraya Nehri’nin deltasına kurulan şehri, yine aynı nehir ikiye böler. Chao Phraya Nehri ve şehrin içinden geçen irili ufaklı diğer birçok kanal sebebiyle Bangkok’a “Doğu’nun Venedik’i” denilmektedir. Bangkok'a varışımızın ardından havalimanında bekleyen aracımız ile yapacağımız panoramik Bangkok şehir turunda; 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliği ile Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi Meydanı, Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Bangkok Kanallar turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sea Food Market ve Pat-Pang Gece Pazarı turuna katılabilirler. Sea Food Market'de günlük olarak getirilen deniz ürünlerinden seçip, istediğiniz gibi piştirterek akşam yemeğinizi burada alabilirsiniz. Ardından Bangkok’un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin ve Tayland stili ürünleri ve ayrıca ünlü markaların taklit ürünlerinin bulunduğu Pat-Pong Gece Pazarında serbest zaman. Pazarlık yapmayı ihmal etmeyiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

3.GÜN BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileriniz için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği meşhur Yüzen Çarşı turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok dışına çıkılarak, önce bir Hindistan cevizi çiftliği gezdikten sonra Uzakdoğu’nun Venedik’i diye adlandırılan, yüzlerce su kanalının arasında kurulan köylerin içinden özel teknemiz ile geçerek Yüzen Çarşı’nın bulunduğu bölgeye geliyoruz. Bu bölge turizme açılmadan önce de yörede yaşayan köylü halk çevrenin taşıt trafiğine müsait olmaması sebebiyle küçük kanoları vasıtasıyla kanallardan geçerek burada kurdukları pazarda el emekleriyle yaptıkları hediyelik eşyaları, kendi yetiştirdikleri yöresel meyve ve sebzeleri satmaktadırlar. Yüzen Çarşı’da bir müddet alışveriş molası verdikten sonra Tayland’da çok fazla miktarda yetiştirilen ve ihraç maddesi olan meşhur Teak Ağacı atölyesini gezerek buradaki mobilyaların ve hediyelik eşyaların yapımından satımına kadar geçen süreci görme imkânı bulacaksınız. Tek parça ağaçtan yapılan muhteşem eserlere hayran kalacaksınız. Ayrıca buradaki dükkandan alışveriş imkanı da bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Siam Niramit Show turuna katılabilirler. Siam Niramit Showda, yüzlerce kişilik kadrosu, göz alıcı ses ve ışık gösterileri ile size nefis bir dans gösterisi sunacaklar. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN BANGKOK - PATTAYA

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel aracımızla ile Pattaya’ya hareket. Pattaya, 1950'lerde sakin bir balıkçı kasabasi iken, günümüzde ünlü gece hayatı, çevre gezileri ve muhteşem showları ile popüler bir tatil beldesidir. Pattaya'ya giderken yol üstünde tüm grubun katılımı ile ekstra Timsah Çiftliği turu. Turumuza ilk önce çiftlik hakkında bilgi alarak başlıyoruz. Parkta yaşayan çeşitli hayvanları görme, kaplanlarla resim çektirme fırsatı, fil ve timsahları besleme imkanı bulacaksınız.. Timsahlarla yapılan muhteşem gösteriyi izlerken nefesiniz kesilecektir. Ardından Tayland'ın en önemli tatil beldelerinden biri olup, Tayland ekonomisinde önemli yer tutan zümrüt, safir, yakut ve pırlanta gibi değerli taşların satış yeri olan dünyaca ünlü mücevher fabrikasını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak yapılacak olan Nong Nooch Botanik Bahçesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda, Pattaya’dan yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunan Nong Nooch kasabasında 500 hektarlık alanda düzenlenmiş doğal güzelliklerin yanısıra Thai kültürünü daha yakından tanıyabilme fırsatınız olacaktır. Tayland'ın en iyi düzenlenmiş bahçe ödülünü almış olan bu bahçedeki renkler ve düzene hayran kalacaksınız. Gezimiz esnasında Tay kültürünü anlatan bir kültürel show izleme fırsatımız olacaktır. Ardından Tayland'ın simgesi fillerin yaptığı muhteşem showları izleyeceğiz. Eğitimli fillerle ayrıca fotoğraf çektirme imkanınız olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN PATTAYA

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli Mercan Adası turuna katılabilirler.  Mercan adaları dünyanın en güzel yerlerinden biri olup, denizin eşsiz rengini izlemeye doyamayacak, mavinin değişik tonlarının müthiş uyumunu görebileceğiniz bu yerde geçirdiğiniz zamanı asla unutamayacaksınız.  Palmiye ağaçları ile çevrili mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalında güneşlenip, turkuaz renkli denizinde doyasıya yüzme imkanı bulacaksınız. Öğleden sonra saat 14:00 civarı otelimize dönüş ve gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

6.GÜN PATTAYA

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin  ekstra olarak  düzenleyeceği fillerin üstünde kısa bir gezi gerçekleştirebileceğiniz Fil Safarisi gezisine katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Uzakdoğu’nun en meşhur müzikal kabaresi olan Alcazar Show turuna katılabilirler. Her gece 3 seansı da dolu oynayan bu showda değişik dekorlarda sahnelenen Broadway tarzı gösteriyi, nefis Uzakdoğu kostümleri içindeki dansçıların inanılmaz performansını, rengarenk giysileri, sahneler arası muazzem geçişleri, muhteşem ses ve ışık gösterileri eşliğinde VIP koltuklarımızdan seyrediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan bu showu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Showun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

7.GÜN PATTAYA - BANGKOK - SİNGAPUR

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Transfer saatinde Bangkok Havalimanı'na hareket ve Singapur Havayolları SQ981 tarifeli seferi ile saat 21:10'da Singapur'a hareket.

8.GÜN SİNGAPUR - İSTANBUL

Saat 00:40'da Singapur'a varış ve uçak değiştirme. Singapur Havayolları SQ392 tarifeli seferi ile saat 01:45'de İstanbul'a hareket ve saat 07:25'de İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

FİL SAFARİSİ 45 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Tayland’ın simgesi olan fillerle safarinin tadına varma fırsatını bulacaksınız. Özel eğitilmiş olan filleri hem besleyip hem de hoş vakit geçireceğiniz bu gezide şapkanızı ve fotoğraf makinenizi unutmayın. Fil ile gezinti yaklaşık 1 saat sürmektedir. Turumuzun toplam süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Fil gezintisinden sonra meyva, çay ve kahve ikramı olacaktır. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Park giriş ücreti + Rehberlik 

** Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmaktadır.

TİMSAH ÇİFTLİĞİ TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 15 EURO)

Tayland timsahlarıyla da ünlüdür. Yüzlerce timsah çiftliği bulunur. Bu çiftliklerin içinden sizin için seçtiğimiz en ilgi çekici ve en güzeli olan Million Year Stone Park’ı ziyaret ediyoruz. Timsah show gösterisi tüm inanılmazlığı ile seyrinize sunulacaktir.

 Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Park giriş ücreti + Rehberlik
Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmaktadır.
 
SEA FOOD RESTORANT TRANSFERİ VE PAT PONG GECE PAZARI TURU 20 EURO (02-12 YAŞ 10 EURO)

Tayland'ın deniz mahsulleri çeşidi bakımından en zengin ve dünyaca ünlü Sea Food Market yiyecek kompleksine akşam yemeği için transfer ve serbest zaman. Yemeğin ardından arzu eden misafirlerimiz Bangkok’un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz ünlü markaların taklit ürünlerin bulunduğu Pat-Pong Gece Pazarı turuna katılabilirler.

Dahil olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

CHAO PHARAYA PRINCESS DINNER 40 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Chao Phraya Nehri Tai uygarlığının bugün bile iyi bilinen uygun tarihine tanıklık etmiştir. Tai İmparatorluğu’nun kalbine uzanan can damarıdır. Nehrin her iki tarafında İmparatorluk tarihinin izleri bulunmaktadır. Chao Phraya nehri bugün “Hükümranlık Nehri” olarak anılmaktadır. Chao Phraya Princess Cruise 1991 yılında inşa edilmiş, 10 genişliğinde 41 metre uzunluğunda ve 300 ton ağırlığında, aynı anda 250 misafiri ağırlayabilecek kapasitededir. Tai sanatıyla modern mimarinin birleştiği gemide ünlü şeflerin hazırladığı lezzetli yemekler ve Canlı Müzik eşliğinde hoş ve eğlenceli saatler geçireceksiniz.

Dahil olan hizmetlerUlaşım + Teknede alıncak Yemek + Rehberlik

ALCAZAR SHOW 30 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)

Uzakdoğu’nun en meşhur Lido ve Broadway tarzı kabaresini izleme imkanı. Bu showda muhteşem uzak doğu kostümlerini, sürekli değişen şahane dekorları ve bilgisayar teknolojisi ile yapılan ses ve ışık düzenini salonun VIP koltuklarından izleyeceksiniz. 

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

MERCAN ADASI TURU 45 EURO

Sürat teknesi ile yaklasik yarim saat surecek bir yolculukla Adanin en guzel sahiline variyoruz. Burada, dilediginizce deniz ve gunesin tadini cikartabilirsiniz. Öğle yemegi adada bulunan restoranda deniz mahsulleri olarak alınacaktir. Öğleden sonra otelinize transfer.

Ücrete Dahil olan Hizmetler: Ulaşım + Öğle Yemeği 

** Bu turumuz minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmekte ve özel olarak yapılmaktadır. 20 kişinin altındaki katılımlarda turun transferi karışık gruplardan oluşarak yapılır.

BANGKOK KANALLARI TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Turumuz “Long Tail” isimli Tayland’a özgü otantik botlarla, Bangkok şehrini ikiye bölen ve 372 km uzunluğundaki Chao Phraya Nehri’ndeki limandan başlamaktadır. Nehir kıyısındaki zengin ve fakir Bangkok halkının iç içe yaşadıkları evleri, dünyaca ünlü otelleri gördükten sonra teknemizi kanallara sokarak zengin fakir uçurumuna yakından tanık olabileceğimiz bölgeleri geziyoruz. Eğer Chaophraya Nehri üzerinde gezinti yapmadıysanız Bangkok şehrinin mistik ve otantik yaşantısını tam olarak görmüş sayılmamaktasınız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik
 ** Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmakta olup 20 kişinin altındaki olan turlarda kişibaşı 30 EURO’dur.

YÜZEN ÇARŞI TURU 30 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Egzotik Uzakdoğu’yu yaşayabileceğimiz ve Bangkok’a gelen her ziyaretçinin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Bangkok’un dışına çıkarak yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta bulunan Yüzen Çarşı turumuza uzun kuyruklu, tay stili botlarla başlıyoruz. Suni kanallarda yapacağımız yolculuğun ardından yüzlerce renkli ürünün, tropik meyvelerin, sebzelerin satıldığı yerel pazarda, alışverişleriniz için serbest zaman. (Pazarlık yapmayı unutmayınız.) Turumuzun ardından Bangkok’a geri dönüyoruz. 
Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Tekne + Rehberlik
 
** Bu turumuzda kademeli fiyat uygulaması bulunmaktadır. 20 kişinin altındaki katılımlarda 35 EURO'dur.