Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Kraliyet Kentleri / Marakeş-Fez-Kazablanka Royal Air Maroc 7 Gece

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL-KAZABLANKA-MARAKEŞ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour kontuarı önünde 13:30'da buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Royal Air Maroc Havayolları'na ait AT911 sayılı sefer ile saat 15:50'de Kazablanka'ya uçuş. Saat 18:55'deki varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben havalimanında yetkililerle buluşma ve özel aracımızla Marakeş'e hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MARAKEŞ

Sabah kahvaltısının ardından, tam gün Marakeş şehir gezisi yapıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı büyük ressam Majorelin oluşturduğu botanik parkı göreceğiz. Öğle yemeği için verilecek molanın ardından yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Gezimizin ardından, dilerseniz özel aracımızla otelimize dönebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak ödeyecekleri fark ile akşam yemeğini Chez Ali ‘de geleneksel gösteriler eşliğinde alabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

3.GÜN MARAKEŞ (ESSAOUIRA)

Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ESSAOUIRA şehir gezisinekatilabilirler. Bu turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyonusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

4.GÜN MARAKEŞ

Sabah kahvaltısı sonrası alisveris ve kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek ATLAS DAGLARI 4 X 4 (Toyota Land Cruiser vb.) Turuna katilabilirler. Bu turumuz güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinden sonra Marakeş’e döneceğiz, arzu eden misafirlerimiz Marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Tur sonrasi otelimize transfer ve aksam yemegi. Geceleme otelimizde.

5.GÜN MARAKEŞ-FEZ

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından  Endülüs’ün kutsal bilim başkenti Fez'e doğru hareket. Varışın ardından Fez şehri gezisi. Borj tepesinde başlayacak şehir turu Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti, Karouine Camisi ve Neccarine çeşmesi, Attarine Medresesi ile devam edecektir. Daha sonra Fez çarşı ve medinası keşfedilecek. Arzu eden misafirlerimiz ekstra yapılacak olan Fez Medinasi’ndaki opsiyonel Arap gecesi turumuza katılabilirler. Akşam yemeği Fez şehrinde konaklayacağımız otelimizde alınacaktır. Geceleme otelinizde.

6.GÜN FEZ-RABAT-KAZABLANKA

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından başkent Rabat'a geçiyoruz. Buregreg Nehri'nin okyanusa dökülen geniş deltasında kurulmuş tarihi şehir, başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya Kalesi ile Fas Sultanlığı'nı ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar gibi önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V'in anıt mezarı ve Hassan Kulesi ile cami kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahve'de vereceğimiz nane çayı molası olacak. Ardından Kazablanka'ya hareket ve varışın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN KAZABLANKA

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından panoramik şehir turu için hareket. Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir. (camiye giris tura dahil degildir, isteyen misafirler girebilir.) İç mekanda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, Si Bu Abderrahman Adası, Afrika’nın en büyük modern alış veriş merkezi Morocco Mall günün ilginç duraklarındandır. Tur bitiminde verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme otelinizde.

8.GÜN KAZABLANKA-ISTANBUL

Sabah erken saatte uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Kazablanka Havalimanı'na transfer. Chek in ve pasaport işlemlerinin ardından Royal Air Maroc Havayolları'na ait AT910 sefer sayılı uçuşla 08:25'de İstanbul'a hareket. 14:50'de varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Royal Air Maroc Havayolları ile İstanbul-Kazablanka ve Kazablanka-İstanbul hattında  ekonomi sınıf uçuş
 • Havalimanı vergileri
 • Fas'ta toplam 7 gece seçeceğiniz kategorideki otelde konaklama
 • Otellerde alınacak 6 akşam yemeği
 • Alan/Otel/Alan transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Panoramik Kazablanka, Fez, Rabat, Marakeş şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri ve turun ilk günü akşam yemeği
 • Ekstra turlar
 • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Uçaktaki catering servisi
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçük olabilir
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda verilebilir.
** Rehberlik hizmeti Fas'ta yaşayan yerel rehberler aracılığı ile yapılabilir
** Kişi başı bagaj hakkı 20 kg. olup, kg aşımında ek ücret havayoluna ödenir.
Ekstra turlar katılımcı sayısına bağlı olup, rehberimiz tarafından bilgi verilecektir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

EKSTRA TURLAR

ESSAOUIRA(SUVEYRE) TURU 65 EURO

Sabah kahvaltısının ardından Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina'nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.

Dahil olan hizmetler:  Ulaşım+Rehberlik

ATLAS DAĞLARI 4x4 TURU 65 EURO

4X4 araçlarla güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları'nı sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinden sonra Marakeş’e döneceğiz, Arzu eden misafirlerimiz Marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. 

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Yemek

ARAP GECESİ 60 EURO

Yerel müzikler eşliğinde Fas lezzetlerinin tadına bakacağımız unutulmaz bir Arap gecesi

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

CHEZ ALİ SHOW 60 EURO

Bu turumuzda folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca bir ün kazanmış Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Binbir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı şehre her gelen yabancının uğrak yeridir. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek