Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Riga / Letonya

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - RİGA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'de Prontotour kontuarı önünde 08:40'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 11:40’da Riga’ya hareket. Yerel saate göre 14:35’te Riga‘ya varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından alanda bekleyen rehberimizle buluşma ve ardından özel aracımız ile Riga Panoramik Şehir Turu için hareket. 1201 yılında kurulan Riga’nın şehir turunda, Old Town denilen merkezdeki şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Tur bitimi otele transfer hareket ve odalara yerleşme. Noel ağacının ilk kez süslendiği şehir olan Riga, yılbaşı kutlamalarının en keyifli yapıldığı şehirlerden biridir. Dome meydanında kurulan Noel pazarı Avrupa’nın en eskilerinden… Burada Noel hediyelikleri alabilir ya da sıcak şarap içerek canlı müzik dinleyebilirsiniz. Akşam ise dilerseniz yılbaşı programlarına katılabilir ya da özgürlük meydanında Leton halkı ile birlikte yeni yıla girebilirsiniz. YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN !

2.GÜN RİGA (BAUSKA & RUNDALE SARAYI TURU)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecekBauska ve Rundale Sarayı Turu'na katılabilirler. Riga’ya 60 km. uzaklıktaki Bauska turunda, Bauska Kalesi ve Rundale Sarayı ziyaret ediliyor. Öncelikle Bauska Kalesi, ardından da Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan Rundale Sarayı’nı keşfediyoruz. 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan Rundale Sarayı, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış, barok ve rokoko tarzında inşa edilmiş sarayın bahçesi Fransız tarzında düzenlenmiştir.Turun bitiminde Riga'ya geri dönüş. Geceleme otelimizde.

3.GÜN RİGA (SIGULDA TURU)

Kahvaltının ardından serbest zaman, dileyen misafirlerimiz ekstra olan Sigulda Turu'na katılabilirler. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turun bitiminde Riga’ya geri dönüş ve geceleme otelimizde.

4,GÜN RİGA (JURMALA TURU)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Jurmala Turu'nakatılabilirler. Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi , şifalı suları , çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüş ve gecelem otelimizde.

5.GÜN RİGA-İSTANBUL

Kahvaltının ardından  en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve çıkış işlemlerinin yapılması. Sonrasında rehberimiz tarafından belirtilen saatte  Riga Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları TK1758 tarifeli seferi ile saat 15:35'te İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 18:35'te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Riga - İstanbul gidiş - dönüş ekonomi sınfı uçak bileti
 • Riga'da 4 gece olmak üzere toplam 4 gece 5 gün 4* otelde oda-kahvaltı (4 continental kahvaltı) konaklama
 • Alan - Otel - Alan Otel transferleri
 • Riga panoramik şehir turu
 • Riga karşılamalı Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • KDV Dahildir

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli 120 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurtdışı çıkış Fonu 15 TL ( Yurt dışı çıkış harçlarınızı seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız rica olunur)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze girişleri
 • Ekstra tur ücretleri
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

EKSTRA TURLAR

BAUSKA & RUNDALE SARAYI TURU 60 EURO (ÇOCUK 30 EUR)

Riga’ya 60 km uzaklıktaki BAUSKA turunda , Bauska Kalesi ve Rundale Sarayı ziyaret ediliyor. Öncelikle Bauska Kalesi, ardından da Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan Rundale Sarayı’nı keşfediyoruz. 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan Rundale Sarayı, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış. Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmiş sarayın bahçesi Fransız tarzında düzenlenmiş.

JURMALA TURU 30 EURO (02-12 YAŞ 15 EURO)

Letonya nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala... Hava kirliliğini önlemek için araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA'ların tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Mevsime göre bembeyaz kumsallarda güneşlenebilir, Baltık denizine girebilirsiniz.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

SIGULDA TURU 50 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Riga ya 51 km uzaklıktaki  Letonya nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupasinda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehrinden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik