Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Romantik Yol / Almanya-Avusturya-Fransa

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - FRANKFURT - WÜRZBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde PRONTOTOUR kontuarında saat 05:00'de buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1587 nolu tarifeli seferi ile saat 08:15'de Frankfurt'a hareket, saat 10:35'de varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle Würzburg'a hareket. (Frankfurt - Würzburg şehirlerarası transfer sırasında tüm grubun katılımıyla gerçekleşen ekstra Heidelberg turu.) Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Kraliyet Sarayı, Marienberg Kalesi, Katedral, Eski Köprü, Marienkapelle Kilisesi, Belediye Binası ve Müzesi, Eski Eserler Müzesi... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN WÜRZBURG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Bamberg ve / ve ya Nürnberg turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

3.GÜN WÜRZBURG - AUGSBURG

Sabah kahvaltı sonrası Romantik Yol güzergahı üzerindeki ilk durağımız Rothenburg. Olağanüstü masalsı bu şehri doyasıya gezdikten sonra 2.en güzel durağı olan Dinkelsbühl'a hareket. Son durağımız olan Augsburg'a varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı ve şehrin diğer önemli yerleri. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN AUGSBURG - FÜSSEN

Sabah kahvaltısı sonrası Romantik Yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Landsberg am Lech. Kısa bir gezi ardından Romantik Yolu oluşturan bir çok köy ve kasabadan geçip Füssen’e ulaşıyoruz. Son konaklama noktamız olan Füssen’de şehir turu. Görülecek yerler: Şehir Merkezi, Belediye Binası ve dar sokakları ve şehrin diğer önemli yerleri... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için ekstraSchwangou kasabası ve Neuswanstein Şatosu turuna katılma imkanı. Romantik Yol’ un incisi olarak kabul edilen ve Disneyland’ın ambleminde de kullanılan masalsı Neuschwanstein Şatosu'nu geziyor ve hemen karşısında ki Hohenschwangau Şatosunu görüp resim çekme fırsatını değerlendiriyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN FÜSSEN - MÜNİH - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Münih'e hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Sonrasında serbest zaman ve havalimanına transfer. Türk Hava Yolları TK 1587 nolu tarifeli seferi ile saat 18:55'de İstanbul'a hareket, saat 22:30'da varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Frankfurt, Münih - İstanbul uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, Atatürk Havalimanı Yer hizmetleri
 • Özel otobüslerimiz ile Frankfurt, Würzburg, Augsburg, Füssen, Münih arası ulaşımlar
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferler
 • 3*-4* otellerde Würzburg 2, Augsburg 1, Füssen 1 gece olmak üzere toplam 4 gece oda + açık büfe kahvaltı konaklama
 • Panoramik Würzburg, Augsburg, Füssen, Münih şehir turları (Müze girişlerini içermez)
 • Romantik Yol güzergahındaki Rothenburg & Dinkelsbühl & Landsberg am Lech şehir turları ve serbest zaman.
 • Tüm tur boyunca tecrübeli PRONTOTOUR profesyonel rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • KDV Dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Almanya Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 100 EUR (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Ekstra turlar (Ekstra tur günleri değişebilir.)
 • Yılbaşı Galası
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

*** 3 kişilik odalarda ilave yatak standardı farklı olabilir.
*** Şehirlerarası transfer sırasında yapılan ekstra turlar tüm grubun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz uygun bir mola noktasında vakit geçirebilirler.

 

EKSTRA TURLAR

NÜRNBERG 25 EURO

Nürnberg Şehir turu.
Würzburg - Münih arası otobüs yolculuğu sırasında yapılır.
Dahil olan servisler: Rehberlik + Ulaşım + Çevre Gezisi

DACHAU NAZİ KAMPI 20 EURO

Dachau Nazi Kampı...
Münih ekstra turuna katılım dahilinde gerçekleşir.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik

 

SCHWANGAU KASABASI ve NEUSCHWANSTEIN ŞATO TURU 55 EURO

Kraliyet Şatolarının Kasabası olarak bilinen Schwangau'da Neuschwanstein Şatosu (Schloss Neuscwanstein), Hohe Schloss’u (Hohenschwangau) kasaba turu...
Meryem Ana ve manzara köprüsü (sadece resim çekmek için dışarıdan görülür)
Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişi + Rehberlik

HEIDELBERG 35 EURO

Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu; Üniversite Şehri ve Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) olarakta anılan; Heidelberg şehrini yakından tanıma fırsatı.
Würzburg - Frankfurt arası otobüs yolculuğu sırasında yapılır.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik

 

BAMBERG 60 EURO

Bamberg turu.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik
PAKET 170 EUR

Nürnberg & Dachau Toplama Kampı & Schwangau Kasabası & Neuswanstein Şatosu & Heidelberg & Bamberg turlarının hepsi paket olarak alındığı takdirde geçerlidir.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Çevre Gezisi + Rehberlik