Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Benelüks-Paris / Hollanda-Belçika-Luksemburg-Fransa-Almanya

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - AMSTERDAM - BRÜKSEL

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 10:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1961 seferi ile saat 12:05'de Amsterdam’a hareket. Saat 14:40’da Amsterdam varış ve özel otobüsümüzle Brüksel’e hareket (210km). Akşam üzeri Brüksel'e varışımızı takiben yapılacak panoramik şehir turumuzda; Kraliyet Sarayı, Adalaet Sarayı, Brüksel Katedrali, Grand Place Meydanı, Manneken Piss Heykeli görülecek yerler arasındadır. Ayrıca panoramik turumuzun bitimiyle Brüksel'in leziz çikolatalarından alma imkanını buluyoruz.  Turumuzun ardından otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN BRÜKSEL - (BRUGGE TURU) - PARİS (PARIS BY NIGHT)

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltıldıktan sonra, Brüksel gezimize devam ediyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Çin ve Japon Evleri'nin ardından Expo'ya giderek Brüksel'in simgeleri arasında yer alan Atomium Binası'nın önünde fotograf molası verdikten sonra Paris'e hareket ediyoruz (290 km). Yol üstünde tüm grubun katılımı ile ekstra Brugge Ortaçağ Kenti Turu. Dantel ve goblenleri ile ünlü bu şirin ortaçağ kentinin pazar yeri ve panoramik olarak Belfry Kulesini ve de Brugge Şehri'nin enfes manzarasını görme fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından Paris'e hareket ve varışımızı istinaden yapılacak panoramik Paris şehir turumuzda; Eifell Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un Mezarı, Obilisk Taşıve Concorde Meydanı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak Paris By Night Turu'na katılabilirler. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

3.GÜN PARİS (PARİS KOMBİNE - LIDO SHOW)

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Paris Kombine (Eifell Kulesi, Notre Dame, Benlux Duty Free, Lüksemburg Bahçeleri, Sacre Coure Kilisesi ve Ressamlar Tepesi) Turu'na katılma imkanı. Yine arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecekLido Show Turu'na katılabilir.Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

4.GÜN PARİS (DISNEYLAND - LOUVRE MÜZESİ & SEINE NEHİR TURU)

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Disneyland Turu'na veya yine ekstra olarak düzenlenecek Louvre Müzesi ve Seine Nehir Turu'nakatılabilirler.  Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

5.GÜN PARİS - LÜKSEMBURG

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Lüksemburg'a hareket (360 km). Varışımızı istinaden yapılacak olan panoramik Lüksemburg şehir turumuzda; Dük Sarayı, Adalet Sarayı, Belediye Sarayı ve Askeri Meydangörülecek yerler arasındadır.  Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN LÜKSEMBURG - KÖLN - AMSTERDAM

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Köln’e hareket (210 km). Panoramik olarak yapılacak Köln şehir turumuzda, Gotik Katedrali, Alışveriş Caddeleri ve Rhein Nehri görülecek yerler arasındadır. Ardından Amsterdam’a hareket (260 km) ve varışımızı istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda; Museum Square,Dam Meydanı,Kraliyet Sarayı,Hard Rock Cafe ve Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

7.GÜN AMSTERDAM (MARKEN & VOLENDAM - GRAND HOLLAND)

Sabah kahvaltısı otelimizde. Tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimizin düzenleyeceği ekstra Marken-Volendam Turu ve/ veya Grand Holland Turu'na yada her iki tura birlikte tam gün olarak katılabilirler.  Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

8.GÜN AMSTERDAM - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası ve odaların en geç saat 10:00'a kadar boşaltılması. Rehberimizin belirttiği saatte Amsterdam Havalimanı’na hareket. Havalimanında bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1962 tarifeli seferi ile saat 15:35’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 20:10’da Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Sabiha Gökçen - Amsterdam - Sabiha Gökçen gidiş - dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Brüksel'de 1 gece, Paris'de 3 gece, Lüksemburg'da 1 gece ve Amsterdam'da 2 gece olmak üzere 3* otellerde toplam 7 gece otellerde, oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama
 • Alan - Otel - Alan transferleri  ve özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Brüksel, Paris, Lüksemburg, Köln ve Amsterdam’da panoramik şehir turları 
 • Profesyonel Prontotour rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri   
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir.
   

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti,servis bedeli  120 EURO  (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

EKSTRA TURLAR

BRUGGE TURU 40 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)

Bu turumuzun en güzel anlarını yaşayacağınız ve ‘’Ölmeden önce görülmesi gereken 100 yer’’ adlı kitapta yer almış muhteşem bir ortağ çağ masalının içinde olmaya hazırmısınız? 2002 yılında Avrupa’nın kültür başkenti seçilen Bruges; Aynı zamanda kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılmakta. Ortaçağdan bugüne kadar orijinalliğinden hemen hemen hiçbir şey kaybetmemiş bu masal şehri hep beraber tanırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Kuğular ile dolu kanallar, manastırlar, Brugge’e özgü ortaçağ evleri ve muhteşem çevre düzeni … Ayrıca bu güzel şehirde rahibelerin el yapımı leziz çikolataları tadıp, gene rahibeler tarafından el yapımı dünyaca ünlü dantellerinden satın alabileceğiniz gibi Markt meydanındaki cafelerde keyifli anlar geçirebileceksiniz.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

LIDO SHOW 125 EURO (02-12 YAŞ 50 EURO)

Işıklar şehri Paris’in gece yaşamında Lido’nun yeri başkadır. Otelimizden hareket ile dünyanın en ünlü şovunu izlemeye gidiyoruz. Muhteşem görsel efektler,sahneler,kostümler ve danslar yarım şişe şampanya eşliğinde sizleri bekliyor. 

**Show 23:30 da başlamaktadır.Tur Paris'te kalınan sürece içinde her gün min. 6 pax ile yapılabilir.
Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Giriş Biletleri + Rehberlik(gidiş-dönüş transfer esnasında)

PARİS KOMBİNE TURU (Kış Sezonu) 65 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Eiffel Kulesi,Notredame Katedrali,Montmartre&Sacrecoeur... Tarihi ve şehir planlaması ile ünlü aşıklar şehri Paris’de en önemli yapılarını bu turumuzda keşfetme imkanımız oluyor. 1889 tarihinde bu şehirde düzenlenen dünya fuarı için yapılan Eiffel kulesi ilk ziyaret edeceğimiz yapı. Kulenin ikinci katına çıkıp eşsiz Paris manzarasını seyrettikten sonra, Paris şehrinin tarihte ilk kurulduğu Cite adasına geçiyoruz. Victor Hugo’nun ölümsüz eseri Notre Dame de Paris’in ilham kaynağı olan katedral gotik mimari tarzının en muhteşem örneklerinden. Napoleon dahil bir çok Fransa kralının’da taç giyme törenine ev sahipliğini yapan bina günümüzde halen ibadete açık ve en çok ziyaret edilen yerlerden. Etkileyici Gül pencereleri,heykelleri ve tarihi hikayeleri ile sizleride mutlaka etkileyeceğini düşünüyoruz. Turun devamında dünyanın ilk free shop olma özelliğine sahip olan Benlux Duty Mağzası'na gidiyoruz. Son olarak Paris şehrinin en yüksek tepesi olan Montmartre’a (130mt) geçiyoruz. Halen bohem hayatın yaşandığı bu bölgede bir zamanlar Pablo Picasso,Henry Toulouse Lautrec,Dalida,Vincent Van Gogh ve Jean Marais gibi önemli sanatçılar burada önemli izler bırakmışlardır. Bizi tepeye çıkaracak olan kısa funiküler yolculuğumuz sonrasında, Paris şehrinin büyük bir kısmından görülebilen SacreCoeur (Kutsal Kalp, Adaklar kilisesi) ilk göreceğimiz yapı olacak. Şehir manzarasına bakan merdivenlerde aşıklar ve sokak göstericilerinin ilginizi çekeceği kesin. Sacrecoeur sonrası yapacağımız kısa yürüyüşün ardından ulaşacağımız Tetre meydanı bugün sokak ressamlarının ve cafelerin renkli görüntülere sahne olduğu yer. Bu keyifli mekanda bulunan Cafeler de günün yorgunluğunu atabilir veya pazarlık yeteneğinizi kullanarak sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

+ Eiffel Kulesi Girisi

PARİS BY NIGHT TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 12 EURO)

Paris’i bu turumuzda daha farklı tanıma imkanımız oluyor. Champs Elysees, Concorde Meydanı, Opera, Louvre Müzesi ve daha birçok ünlü bulvarları, binaları ve meydanları ışıklar altında görülme imkanı buluyoruz.Trocedaro meydanında yada yakın çevrede Eiffel kulesini seyredip, fotoğraf molası verdikten sonra unutulmaz hatıralar ile turumuzu sonlandırıyoruz.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

DISNEYLAND ÇİFT PARK TURU 100 EURO (02-12 YAŞ 95 EURO)

Otelimizden hareket ile dünyanın en güzel hayal şehrine gidiyoruz. Main Street ve 19.yüzyıl Amerikan Kasabaları, serenat yapan berberler, Disney kahramanlarının geçit töreni… Frontierland'da başı boş bir maden trenine binip maden kuyuları ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarına ulaşacagiz... Daha sonra teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan karayip Korsanlarını izleyeceğiz. Dileyenler zaman makinesi ile zaman içinde bir yolculuk veya yıldız savaşlarına bizzat katılarak ya da uzay gemisine binerek aya kadar ulaşabilecekler… ve daha niceleri … Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alış veriş butiği …

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Giriş Biletleri + Rehberlik(gidiş-dönüş transfer esnasında, park içi değildir.)
 
LOUVRE MÜZESİ & SEINE NEHİR TURU 100 EURO

Dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarından birine sahip ve Ortaçağa kadar uzanan geçmişi olan Louvre Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Helenistik çağdan Milo Venüsü, Michel Angele'dan Ölen Köle ve tabii ki Leonardo Vinci'den Mona Lisave nice ünlü eserleri görme imkanını buluyoruz. Devamında Seine Nehrinde bir gezinti yapıyoruz.

*** Müze Salı günleri kapalı olduğu için, tur günü program akışına göre değiştirilebilir.
Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Müze Giriş Bileti + Rehberlik + Tekne Bileti

MARKEN & VOLENDAM - GRAND HOLLAND TURU 120 EURO (02-12 YAŞ 65 EURO)

MARKEN&VOLENDAM: Mutlaka görmenizi önerdiğimiz bu turumuzda ilk olarak 1955 yılında ana kara ile bağlantısı yapılan Marken adası ile başlıyoruz. Bu şirin adanın içinde yapacağımız yürüyüşün ardından limanda serbest zamanımız oluyor. Sonrasında limandan hareket edecek teknemiz ile Kuzey Denizi'ni geçerek Volendam Kasabası'na varıyoruz. Bu tipik Hollanda Kasabası'nda çok ucuza hediyelik eşyalar alabileceğimiz gibi, kuzey denizinin leziz deniz ürünlerini tatma imkanı bulabiliyoruz. Volendam gezisi sonrası burada bekleyen aracımız ile lezzetli ve meşhur Hollanda Peynirleri'nin nasıl yapıldığını görebilmek, tatlarına bakabilmek vede alışveriş için Volendam'dan hareket ediyoruz. 

GRAND HOLLAND: Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’a gidiyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzda, Euromas kulesi,Eski Liman bölgesi,Holland America binası,Erasmus köprüsü,William köprüsü ve Kübik evler göreceğimiz yerler arasında olacak. Rotterdam sonrası Hollanda’nın en eski şehirlerinden olan seramik ve çömlekleri ile ünlü Delft şehrine geçiyoruz. Bu şehirde vereceğimiz serbest zaman ardından ülkenin gizli başkenti olan Lahey (Den Hague) şehrinde; Parlemento binası, Kraliçenin sarayı ve Lahey adalet divanını görüp, ünlü Mestag müzesini ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda kuzey denizi kıyısında bulunan Schevinegen’de fotoğraf molası veriyoruz. 
Dahil olan hizmetler; Ulaşım (Marken-Volendam arası ulaşım tekne ile) + Mestag Müze Girişi + Rehberlik

MARKEN & VOLENDAM TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Mutlaka görmenizi önerdiğimiz bu turumuzda ilk olarak 1955 yılında ana kara ile bağlantısı yapılan Marken adası ile başlıyoruz. Bu şirin adanın içinde yapacağımız yürüyüşün ardından limanda serbest zamanımız oluyor. Sonrasında limandan hareket edecek teknemiz ile Kuzey Denizi'ni geçerek Volendam Kasabası'na varıyoruz. Bu tipik Hollanda Kasabası'nda çok ucuza hediyelik eşyalar alabileceğimiz gibi, kuzey denizinin leziz deniz ürünlerini tatma imkanı bulabiliyoruz. Volendam gezisi sonrası burada bekleyen aracımız ile lezzetli ve meşhur Hollanda Peynirleri'nin nasıl yapıldığını görebilmek, tatlarına bakabilmek vede alışveriş için Volendam'dan hareket ediyoruz. 

Dahil olan hizmetler; Ulaşım (araç ve tekne ile) + Rehberlik

GRAND HOLLAND TURU 75 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’a gidiyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzda, Euromas kulesi,Eski Liman bölgesi,Holland America binası,Erasmus köprüsü,William köprüsü ve Kübik evler göreceğimiz yerler arasında olacak. Rotterdam sonrası Hollanda’nın en eski şehirlerinden olan seramik ve çömlekleri ile ünlü Delft şehrine geçiyoruz. Bu şehirde vereceğimiz serbest zaman ardından ülkenin gizli başkenti olan Lahey (Den Hague) şehrinde; Parlemento binası, Kraliçenin sarayı ve Lahey adalet divanını görüp, ünlü Mestag müzesini ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda kuzey denizi kıyısında bulunan Schevinegen’de fotoğraf molası veriyoruz. 

Önemli Not:Trafik ve zaman durumuna göre Rotterdam veya Delft programdan çıkartılabilir.
Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Mestag Müze Girişi + Rehberlik