Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Saraybosna-Mostar-Dubrovnik-Split / Bosna Hersek-Hırvatistan

TUR PROGRAMI

1.Gün Sabiha Gökçen-Split-Dubrovnik

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Prontotour kontuarında saat 05:00'de buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Atlasjet Havayolları KK423 sayılı özel seferi ile saat 08:00'de Split'e hareket. 09:00'daki varışımıza istinaden  pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanından ayrılıyor ve Split şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Yapacağımız Split şehir turu esnasında UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde bulunan Diocletian Sarayı, St.Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi, Diocletean Mahzenleri, Jüpiter Tapınağı, dar taş sokakları, liman bölgesindeki cafe, bar ve restoranları ile şirin Akdeniz şehrini gezeceğiz. Alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamanın ardından Dubrovnik'e doğru yola çıkıyoruz (209 km).  Dubrovnik'e varışımızla birlikte eski şehir meydanında otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını geziyoruz. Bu turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Dubrovnik eski şehrindeki kutlamalara katılabilirler. ***Mutlu Yıllar*** Geceleme otelimizde.

2.Gün Dubrovnik

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Gün boyunca Dubrovnik'in tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3.Gün Dubrovnik (Karadağ)

Sabah, serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük yemeksiz Karadağ turuna katılabilirler. Dünya’nın Kosova ile birlikte en genç iki devletinden biri olan Karadağ’a geçtikten sonra Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezinin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, ilk durağımız, muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Öncesinde bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Molanın ardından ziyaret edeceğimiz, muhteşem sahilleri, çok hareketli gece hayatıyla tüm dünyadan turistlerin akınına uğrayan Budva'ya varıyoruz. Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız. Budva'daki turumuzun bitiminde Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından varacağımız Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St. Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St.Luke ve St. Nikola Kiliseleri, St.Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir. Turumuzun bitiminde Dubrovnik'e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Dubrovnik-Poçitel-Saraybosna

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından otelimizden hareketle Bosna Hersek'e ve başkent Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Bosna Hersek sınır geçişimizden sonra ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Saraybosna'ya varışımızda şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve otelimize hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. Saraybosna'nın otantik restoranlarından birinde yerel müzikler ve folklör eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

5.Gün Saraybosna-Mostar-Split-Sabiha Gökçen

Sabah erken saatte uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareketle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Mostar turumuzun bitiminde Hırvatistan sınır geçişimizle birlikte Split'e doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından havalimanına hareket ediyoruz.  Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Atlasjet Havayolları KK424 sayılı özel seferi ile saat 21:20'de Sabiha Gökçen’e uçuş. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından saat 23:59'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Atlasjet Havayolları İstanbul(S.Gökçen)-Split-İstanbul(S.Gökçen) hattında uçuş
 • Yukarıda belirtien oteller veya benzerlerinde Dubrovnik'te 3 gece, Saraybosna'da 1 gece olmak üzere 4 gece oda/kahvaltı konaklama
 • Panoramik Dubrovnik, Mostar, Poçitel, Saraybosna ve Split turları
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Hırvatistan vizesi ve vize hizmet bedeli (65 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizin almasına gerek yoktur)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • ** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 20 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir.
 • ** Grup kahvaltı salonu ayrı olabilir
 • ** Grup kahvaltı içeriği munferit kahvaltı içeriğinden farklı olabilir
 • ** Triple odalarda 3.yatak diğer yataklardan küçük olabilmektedir
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

EKSTRA TURLAR

BOŞNAK GECESİ 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Boşnak müzikleri eşliğinde, Boşnak mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz unutulmaz bir gece.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

KARADAĞ TURU (TAM GÜN YEMEKSİZ) 60 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Dünya’nın Kosova ile birlikte en genç iki devletinden biri olan Karadağ’a geçtikten sonra Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, ilk durağımız; muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St.Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola.  Karadağ’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (eski şehir merkezi) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. 

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik

DALMAÇYA GECESİ 55 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Dalmaçya kıyılarında olduğunuzu hatırlatacak, yerel müzikler eşliğinde yerel bir ziyafet 
Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek