Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Budapeşte-Viyana-Prag / Viyana - Prag - Budapeşte Pegasus Havayolları 7 Gece 4* Oteller

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - VİYANA (Sabiha Gökçen)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde PRONTOTOUR kontuarında saat 10:00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC 991 nolu tarifeli seferi ile saat 12:15’de Viyana'ya hareket, saat 13:25'de varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle Viyana şehir turu. Görülecek yerler; Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Parlamento Binası, Hof Theatre, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı ve şehrin diğer önemli yerleri. Sonrasında otele yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için akşam ekstra Klasik Müzik Konseri. Geceleme otelimizde.

2.GÜN VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra yarım günlük Mayerling – Seegrotte ( Viyana Ormanları Turu ) ile akşam ki ekstra Grinzing Meyhaneleri turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

3.GÜN VİYANA - PRAG

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüzle Prag’a hareket. (Şehirlerarası transfer sırasında ekstra Cesky Krumlovturu) Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat,  Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için akşam ekstra Vltava nehrinde Tekne gezisi turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

4.GÜN PRAG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra öğle yemekli Karlovy Vary ve akşam ki ekstraFolklorik Çek Gecesi turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

5.GÜN PRAG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Dresden ve / veya Terezin Nazi Kampı ve akşam ki Ortaçağ Gecesi turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

6.GÜN PRAG - BUDAPEŞTE

Sabah erken alınacak kahvaltı sonrası özel otobüsümüzle Budapeşte’ye hareket. (Şehirlerarası transfer sırasında ekstra Bratislava şehir turu) Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Tekne gezisi turuna katılma imkanı.  Geceleme otelimizde.

7.GÜN BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Esztergom / Visegrad / Szentendre ve akşamkiBorkatakomba Çigan gecesi turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

8.GÜN BUDAPEŞTE - VİYANA - İSTANBUL (Sabiha Gökçen)

Sabah erken alınacak kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile saat 07:30'da Viyana'ya hareket. Varışımızı takiben havalimanına transfer, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC 992 nolu tarifeli seferi ile saat 14:05'de İstanbul'a hareket, saat 17:10'da varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) - Viyana - İstanbul (SAW) uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, Sabiha Gökçen Havalimanı Yer hizmetleri
 • Özel otobüslerimiz ile Viyana - Prag - Budapeşte - Viyana arası ulaşım
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferler
 • Seçilen kategori otellerde Viyana 2, Prag 3, Budapeşte 2 gece olmak üzere toplam 7 gece oda + açık büfe kahvaltı konaklama
 • Panoramik Viyana, Prag ve Budapeşte şehir turları (Müze girişlerini içermez)
 • Tüm tur boyunca tecrübeli PRONTOTOUR profesyonel rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 • KDV Dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Macar ve ya Çek Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 85 EUR (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Ekstra turlar (Ekstra tur günleri değişebilir.)
 • Yılbaşı Galası
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • Tüm şehirler çift yön iç hat bağlantı fiyatı kişi başı 70 EUR / Temmuz - Ağustos 80 EUR
 • Kıbrıs çift yön iç hat bağlantı kişi başı fiyatı 90 EUR

*** 3 kişilik odalarda ilave yatak standardı farklı olabilir.
*** Şehirlerarası transfer sırasında yapılan ekstra turlar çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz uygun bir mola noktasında vakit geçirebilirler.

 

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

EKSTRA TURLAR

VIYANA ORMANLARI-SEEGROTE MAĞARA GÖLÜ-MAYERLING ve BADEN ŞEHRİ 50 EURO

Viyana ormanları içinde yapacağımız yarım günlük bu gezimizin ilk durağı olan Seegrote yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağaradır. Burada özel rehber eşliğinde gezerken Nazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağarada çalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve şapeli görecek ve mağaradaki gölde tekne ile gezeceğiz. İkinci durağımız olan Heiligenkreuz (kutsal haç)manastırı ise Avusturya’nın en eski ve önemli dini yapılarından birisidir. XII. yy‘dan kalma bu yapı 1529 ve 1683 yılları arası Osmanlı saldırılarına hedef olmuştur. Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının (1889 yılında Velihat Prens Rudolf’ un kendisini ve 17 yaşındaki metresi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı.)geçtiği Mayerling av köşkündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapeli göreceğiz. Viyana’ya dönüş yolumuz üstünde ise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrinden gececeğiz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri + Rehberlik

SCHÖNBRUNN SARAYI 30 EURO

Schönbrunn Sarayı'nın bahçeleri, içi, müze bölümü ve sonrasında Hundertwasser evi geziliyor. Burada alışveriş için biraz serbest zaman. Ringin içinde sur içi turumuzdan sonra Stephansdom'da turumuz bitiyor.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişi + Rehberlik

GRINZING 45 EURO

Bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın 20 dk. kadar dışında olan Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğlence turu. 
Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik + Yemek + İçecek
KLASİK MÜZİK KONSERİ 50 EURO

Sezonuna göre klasik müzik konseri veya vals ve bale gösterisi.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik + Giriş
Çocuk indirimi yoktur.
VLTAVA NEHRİNDE YEMEKLI TEKNE TURU 45 EURO

Prag'da ki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz bu yemekli, müzikli gemi gezimiz size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederek ve müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyeceksiniz. Sonrasında isteyenler şehir merkezine yada otelimize gidebilirler. 
Dahil olan servisler: Ulaşım + Gemi Gezisi + Açık Büfe Yemek + Hoşgeldin İçkisi + İlk İçecek + Rehberlik

KARLOVY VARY 55 EURO

Prag'dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta, çevre gezintisi sonrası öğle yemeği alınacaktır. Serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. ( Prag'a göre fiyatlar daha ucuzdur )

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + 1 İçecek + Rehberlik
ÇEK FOLK SHOW 45 EURO

Prag'ın değişik yerel restoranlarında, sizler için seçtiğimiz özel menüyü, canlı müzik ve değişik bir show eşliğinde alacak ve gecenin geç saatlerine kadar eğleneceksiniz. Sonrasında eğlenceye devam etmek isteyenler aracımızla şehir merkezine yada otelimize gidebilirler.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Menü + Limitsiz İçecek + Show + Müzik + Rehberlik
 

TEREZIN NAZI KAMPI 45 EURO

Prag'tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Çekoslavakya'ya girişi ile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüş ve Getto'da yaşayan Museviler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri + Rehberlik

ORTACAG GECESI 65 EURO

Prag'a 1 saat mesafedeki Detenice'de ki bir şato-restorana gidiyoruz. Varışta Ortaçağ Şato'sunu gezdikten sonra bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde, et çeşitleri, limitsiz şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şato Gezisi + Yemek + Limitsiz İçecek + Show + Müzik + Rehberlik
 

DRESDEN 60 EURO

Prag’tan Elbe nehri boyunca yaklaşık 188 km.lik (yaklaşık 2,5 saat) keyifli ve müthiş manzaralı bir yolculuk. Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şehir Turu + Rehberlik
Not: Öğle yemeği fiyata dahil değildir.

 

TUNA’DA TEKNE TURU 30 EURO

Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkilerinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz. 

Dahil olan servisler: Ulaşım + 1 İçecek + Rehberlik
Münferit Budapeşte paketlerinde ekstra tur fiyatları farklı olacaktır.

ÇİGAN GECESİ 45 EURO

Şarapları ve şarap mahsenleri ile ünlü olan Borkatakomba bölgesindeki restaurantta önce dünyanın en büyük şarap fıçısını görecek ve sonra restauranta geçeceğiz. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerinde katılacağı showların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi 

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + Limitsiz İçecek + Rehberlik
Münferit Budapeşte paketlerinde ekstra tur fiyatları farklı olacaktır.

 

ESZTERGOM VISEGRAD SZENTENDRE 60 EURO

Esztergom: Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü Estergom Kalesi şu anda Estergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir.
Visegrad: Esztergom'dan sonra Renaissance restaurantta alınacak öğle yemeğinin ardından Tuna nehrinin en güzel manzaralarından biri VISEGRAD tepesinden seyredilecektir. 
Szentendre: Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeşte'lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. 
Dahil olan servisler: Ulaşım + Öğle Yemeği + Limitsiz İçecek + Müze Girişi + Rehberlik 
Münferit Budapeşte paketlerinde ekstra tur fiyatları farklı olacaktır.

 

BRATISLAVA 20 EURO

Slovakya'nın başkenti Bratislava'ya sehir turu...
Dahil olan servisler: Ulaşım + Şehir Turu + Rehberlik
Çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz uygun bir mola noktasında zaman geçirebilir.

 

CESKY KRUMLOV 35 EURO

Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tanıma turu. UNESCO miras listesinde olan, Prag'tan 180 km uzaklıktaki CESKY KRUMLOV tam bir ortaçağ kentidir. Şehirde St. Vitus Kilisesi ve 13. yy da yapılmış olan Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki önemli yapıdır. Kale içersinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkanı bulabilirsiniz.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Şehir Turu + Rehberlik
Çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz uygun bir mola noktasında zaman geçirebilir.