Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Büyük İtalya / Napoli-Roma-Floransa-Monteatini-Venedik-Torino/Türk Hava Yolları 7 Gece

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - NAPOLİ (POMPEİ)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Pronto Tour yetkilileriyle saat 09.30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Hava Yolları TK 1879 seferi ile saat 11.40’ta Napoli'ye hareket. Saat 13.05’te inişimizi takiben yapılacak panoramik Napoli şehir urumuzda; Pozilipo, Mergellina, Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı, Toledo Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir  Pompei turumuzu yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN - NAPOLİ - ROMA

Sabah kahvaltı sonrası Roma'ya hareket (229 km). Varışımızın ardından  panoramik Roma şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında, Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Antik Stadyum, Vatikan Cumhuriyeti'nin kült merkezi St. Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN - ROMA (CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ)

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Castelli Romani Outlet ve Dağ Köyleri turumuza katılabilirler. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN - ROMA – FLORANSA - MONTECATINI

Sabah kahvaltı sonrası Floransa’ya hareket (279 km). Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olanpanoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest saatler. Akşamüzeri Montecatini'deki otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5.GÜN - MONTECATINI (SIENA- PISA-SAN GIMIGNANO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, kent pazarında alışveriş imkanı. Arzu edenlerle ekstra Toscanabölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden San Gimignano, Siena ve Pisa´nın görülmesi.Gezi sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

6.GÜN - MONTECATINI - VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası Venedik’e hareket (280 km). Öğleden sonra Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olanpanoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır.Arzu eden misafirlerimiz ekstra Gondol gezisine katılabilirler. Akşam üzeri serbest zaman. Akşam konaklama otelimizde.

7.GÜN - VENEDİK - TORİNO

Sabah erken kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Torino'ya hareket (406 km). Yol üstünde tüm grubun katılımıyla ekstra Milano turumuzu yapıyoruz. Turumuzun ardından Torino'ya devam ediyoruz. Torino'ya devam ediyoruz. Varışımızın ardından Torino şehir turumuzu yapıyoruz. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

8.GÜN TORİNO - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılmasının ardından Torino havalimanına hareket.  Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından saat 11.35'te Türk Hava Yolları'nın TK 1310 seferi ile İstanbul'a dönüş. 15.30'da varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Napoli – Torino / İstanbul gidiş – dönüş uçak bileti
 • Napoli'de uzak 3* otelde 1 gece oda, Continental kahvaltı konaklama
 • Roma da uzak 3* otelde 2 gece oda, Continental kahvaltı konaklama
 • Floransa'da (Montecatini bölgesinde) 3* otelde 2 gece oda, Continental kahvaltı konaklama
 • Venedik'te uzak 3* otelde 1 gece oda, Continental kahvaltı konaklama
 • Torino'da uzak 3* otelde 1 gece oda, Continental kahvaltı konaklama vb. oda kahvaltı konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Yarım günlük panoramik Torino, Floransa, Roma, Napoli ve Venedik şehir turları
 • Prontotour profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • KDV dahildir.
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk Havalimanı yer hizmetleri
 • Venedik’te vaporetto ücreti     
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
 • Konaklama vergileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen  isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Ekstra turlar
 • Ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup, standart yataklardan küçüktür.
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda verilebilir.

 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

EKSTRA TURLAR

AKŞAM YEMEKLİ ROMA GECE TURU 55 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Yemeğimizi alacağımız restaurantda Antik Roma dönemine ait kostümler ve italyan şarkıları eşliğinde akşamın tadını çıkardıktan sonra Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp içki içilebilecek en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve  Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Akşam Yemeği (Müzik eşliğinde) + rehberlik
Menü: Sebze çorbası, domates soslu makarna, tavuk/dana veya kuzu eti (secmeli) , patates, tiramisu, 0.5 lt su ve 1 alkolsüz içeçek

POMPEI TURU 55 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

MİLANO & COMO GÖLÜ TURU 60 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

İtalya'nın ve Avrupa'nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden, aynı zamanda ticaret ve fuar merkezlerinden biri olan Milano şehir turunda; Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı, Fortezza görülecek yerler arasındadır. İtalya'nın kuzeyinde bulunan ve 3. büyük gölü olan Como Gölü’nün insanı büyüleyen manzarası eşliğinde gezerken, bir yandan gölün kıyısında ünlü isimlerin malikanelerini görüyoruz..

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Como'da tekne turu

CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Turumuzun ilk durağı Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo. Ardından göl kıyısında yer alan Nemi köyüne gidiyoruz. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanımızda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı buluyoruz. Ardından Roma’nın dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’ine giderek ucuz alışverişin keyfini çıkarıyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + turta ikramı

PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

İtalya’nın en önemli sembolü , eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi. Daha sonra İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin gezilmesi. Ardından Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış bu şirin, etrafı surlarla çevrili yerin gezilmesi.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

(Min 6 kişi)

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşebilmektedir. 15 kişinin altındaki katılımlarda maliyetler dolayısı ile ekstra ücret talep edilebilir