Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Roma-Floransa-Venedik / Pegasus Havayolları İle 4 Gece - 5 Gün

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - BOLOGNA - VENEDİK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 10:00'da Prontotour yetkilileriyle buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 12:00'de Bologna'ya hareket. 13:40'ta Bologna'ya varış ve panoramik Bologna şehir turu. Tur sonrası Venedik’e hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme otelimizde

2.GÜN VENEDİK - FLORANSA - MONTECATİNİ

Sabah kahvaltı sonrası yapılacak Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu edenler rehberiniz düzenleyeceği ekstra Gondol gezisine katılabilirler. Şehir turu sonrası Floransa'ya hareket. Varışımızın ardından Floransa şehir turu. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda, Duomo kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signori, Michelanegelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Montecatini'deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN MONTECATİNİ -­ ROMA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Roma'ya hareket. Yol üzerinde Siena turu. Roma'ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik Roma şehir turunda; Colloseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti'nin kült merkezi St.Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN - ROMA (NAPOLI - POMPEI)

Sabah kahvaltı sonrası arzu edenler ile tam gün ekstra tipik İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu. Tur sonrası otelimize geri dönüş.

5.GÜN ROMA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve tüm grubun katılımıyla Castelli Romani outlet turu. Tur sonrası Roma Havalimanı’na transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ile saat 14:40’ta İstanbul’a hareket. 18:10’da varış ve turumuzun sonu

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) / Bologna gidiş, Roma / İstanbul (Sabiha Gökçen)  dönüş uçak biletleri
 • Venedik veya Padova'da 1 gece 3* otelde, Continental kahvaltı dahil konaklama 
 • Floransa'da (Montecatini bölgesinde) 1 gece 3* otelde, Continental kahvaltı dahil konaklama 
 • Roma´da 2 gece 3* uzak otelde Continental kahvaltı dahil konaklama  
 • Havaalanı - Otel - Havaalanı transferleri 
 • Yarım günlük panoramik Venedik, Floransa ve Roma şehir turları
 • Prontotour profesyonel rehberlik hizmetleri 
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, havalimanı yer hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Konaklama vergileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli  110EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Ekstra turlar, ören yerleri giriş ücretleri (Ekstra turların günü değişebilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet.
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Trp odalarda 3.yatak ek yatakdır.
** Grup turlarında Avrupa'daki oteller gruplara ayrı kahvaltı salonu verebilirler.
** Grup kahvaltı içeriği münferit kahvaltıdan farklılık gösterebilir
** Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

 • Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir

EKSTRA TURLAR

NAPOLİ & POMPEİ TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Antik Roma İmparatorluğunda insanların taşlaştığı geçmişe yolculuk. Turumuzun ilk durağı, ünlü sanatçılara ilham kaynağı olmuş Napoli, Akdeniz tipi balkonları, Santa Lucia sahilleri ve İspanyol dönemi tarihi binalarıyla sizleri keyifli bir zaman yolculuğuna taşıyacak. Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

(Min 6 kişi)

AKŞAM YEMEKLİ ROMA GECE TURU 55 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Yemeğimizi alacağımız restaurantda Antik Roma dönemine ait kostümler ve italyan şarkıları eşliğinde akşamın tadını çıkardıktan sonra Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp içki içilebilecek en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve  Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Akşam Yemeği (Müzik eşliğinde) + rehberlik
Menü: Sebze çorbası, domates soslu makarna, tavuk/dana veya kuzu eti (secmeli) , patates, tiramisu, 0.5 lt su ve 1 alkolsüz içeçek

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşebilmektedir. 15 kişinin altındaki katılımlarda maliyetler dolayısı ile ekstra ücret talep edilebilir.