Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
Roma / Roma Pegasus Havayolları

TUR PROGRAMI

1.GÜN - İSTANBUL -­ ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Prontotour yetkilileriyle saat 10.00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 12.05’te Roma’ya hareket. Saat 13.40’ta inişimizi takiben özel otobüslerimiz ile yapılacak panoramik Roma şehir turunda; Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso, St.Pietro Katedrali (dışardan)görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN - ROMA (NAPOLI - POMPEI)

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenler ile tam gün ekstra tipik İtalyan Şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde

3.GÜN - ROMA (FLORANSA TURU)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Floransa turuna cıkıyoruz. Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’ya varış ve yapılacak olan şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

4.GÜN - ROMA – ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest saatler. Öğle saatlerinde Roma Havalimanı’na transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 14:40'ta İstanbul’a hareket. Saat 18.10’da varış ve turumuzun sonu

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) / Roma / İstanbul (Sabiha Gökçen) ekonomi sınıfı uçak bileti 
 • Roma´da belirtilen kategorideki otellerde 3 gece oda, Continental kahvaltı konaklama 
 • Havaalanı - Otel - Havaalanı transferleri 
 • Yarım günlük panoramik Roma şehir turu
 • Prontotour profesyonel rehberlik hizmeti 
 • Fiyatlarımıza K.D.V dahildir.
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, havalimanı yer hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Konaklama vergileri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli  110EURO(Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) 
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Ekstra turlar
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

EKSTRA TURLAR

CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Turumuzun ilk durağı Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo. Ardından göl kıyısında yer alan Nemi köyüne gidiyoruz. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanımızda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı buluyoruz. Ardından Roma’nın dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’ine giderek ucuz alışverişin keyfini çıkarıyoruz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + turta ikramı

AKŞAM YEMEKLİ ROMA GECE TURU 55 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Yemeğimizi alacağımız restaurantda Antik Roma dönemine ait kostümler ve italyan şarkıları eşliğinde akşamın tadını çıkardıktan sonra Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp içki içilebilecek en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve  Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Akşam Yemeği (Müzik eşliğinde) + rehberlik
Menü: Sebze çorbası, domates soslu makarna, tavuk/dana veya kuzu eti (secmeli) , patates, tiramisu, 0.5 lt su ve 1 alkolsüz içeçek

NAPOLİ & POMPEİ TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Antik Roma İmparatorluğunda insanların taşlaştığı geçmişe yolculuk. Turumuzun ilk durağı, ünlü sanatçılara ilham kaynağı olmuş Napoli, Akdeniz tipi balkonları, Santa Lucia sahilleri ve İspanyol dönemi tarihi binalarıyla sizleri keyifli bir zaman yolculuğuna taşıyacak. Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

FLORANSA TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecektir.

Dahil olan Hizmetler: Ulaşım + rehberlik

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşebilmektedir. 15 kişinin altındaki katılımlarda maliyetler dolayısı ile ekstra ücret talep edilebilir