Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
BATI KARADENİZ TURU 1 Gece-2 Gün / Amasra - Safranbolu

BATI KARADENİZ TURU

AMASRA – BARTIN – SAFRANBOLU

1 GECE – 2 GÜN

HAREKET     : Gece saat 23.30’da Acentamız FUN TRAVEL önünden veya istenilen noktadan hareket. Yolda vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde adını yörede yetiştirilen Safran bitkisinden alan ve gerçek bir müze kent olan Safranbolu’ya varış.  

  1. GÜN      : Safranbolu’da yöresel kahvaltı.  Daha sonra Cinci Hanı, Kaymakamlar Müze Evi, Eski Hükümet Konağının gezilmesi. Safranbolu’ya özgü özel safranlı lokum çeşitlerinden, özel ev yapımı baklavasından tadımlık ikram ile alış veriş için serbest zaman.  Hıdırlık Tepesi’nden Müze Kentin Kuş bakışı seyri. Öğle yemeği. Yemek sonrası Yörük Köyü’ne hareket. Yörük Köyünün gezilmesi. Akşamüzeri hareketle Karadeniz’in incisi Amasra’ya varış. Otelimizde odalara yerleşme. Canlı müzik eşliğinde balık menülü akşam yemeği ikramı. Geceleme otelimizde.   
  2. GÜN     : Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası  1460 yılında karadan ve denizden kuşatarak fethettiği Amasra’yı tepeden seyreden Fatih Sultan Mehmet, yanında ki Lalasına ‘’ Burası Çeşm-i Cihan mı ola ‘’ (Dünyanın Gözleri) demiştir. Gerçekten de iki koy üzerine bir yarımada olarak uzanan Amasra’ya tepeden baktığınızda sizde Dünyanın gözlerini göreceksiniz.  Turumuzun ilk noktası olan Amasra Kalesi’ne çıkış. Tarihi yarım adaya geçerek Boztepe ile Ağlayan Ağaç’ın görülmesi ve fotoğraf çekimi.  Tahta ve ahşaptan hediyelik gereçlerin satıldığı Çekiciler Çarşısında alış veriş ve öğle yemeği için  serbest zaman.   Akşamüzeri Eskişehir’e doğru hareket. Gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e varış. Bir başka FUN TRAVEL gezisinde buluşmak dileği ile………….