Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
DOĞU ANADOLU TURU 6 Gece-7 Gün / Sivas-Erzurum-Kars-Doğubeyazıt-Ağrı-Ttatvan-Muş-Bingöl-Elazığ-Malatya

DOĞU ANADOLU TURU

6 GECE -7 GÜN

SİVAS – ERZURUM – TORTUM – KARS – ANİ HARABELERİ – DOĞUBEYAZIT – AĞRI – METEOR ÇUKURU – NUH’UN GEMİSİ – İSHAK PAŞA – VAN – HOŞAP KALESİ – ÇAVUŞTEPE – AKDAMAR ADASI – TATVAN – AHLAT – NEMRUT KRATER GÖLÜ – MUŞ – BİNGÖL – ELAZIĞ – MALATYA

HAREKET : Gece Saat 20.00’da Acentamız FUN TRAVEL önünden hareket.Sabah saatlerinde Sivas’a varış ve sabah kahvaltısı.

1. GÜN: SİVAS - ERZURUM 

Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi ve Sivas Kongresi’nin yapıldığı Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi’nin ziyaret edilmesi. Öğle yemeği molası. Erzurum’a hareket. Yol güzergâhındaki Tercan Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı’nın gezilmesi. Erzurum’a varış. Otel yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Erzurum’daki otelimizde.

2. GÜN: ERZURUM - TORTUM - KARS
Kahvaltımız ardından Erzurum’da Çifte Minareli ve Yakutiye Medreseleri ile Üç Kümbetler, Ulucami ve Erzurum Kalesi’nin gezilmesi. Rüstem Paşa Kervansarayı’nda Oltu Taşı alışverişi imkanı. Öğle yemeği sonrası Tortum’a hareket. Tortum Şelalesi’nin görülmesi sonrasında Oltu-Göle üzerinden Kars’a varış. Otel yerleşme, akşam yemeği ve geceleme Kars’taki otelimizde.

3. GÜN: KARS - ANİ HARABELERİ - DOĞUBEYAZIT
Kahvaltı sonrası Ani Antik Şehri’ne hareket. Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’nin görülmesi. Kars’a dönüş ve öğle yemeği. Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi ve Selçuklu eseri hamam ve köprünün görülmesi ardından Doğubeyazıt’a hareket. Iğdır şehir gezisi ve çay molasından sonra Otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme Doğubeyazıt’taki otelimizde.

4. GÜN: DOĞU BEYAZIT - AĞRI  - METEOR ÇUKURU - NUH’UN GEMİSİ - İSHAK PAŞA  - VAN
Kahvaltı sonrasında Gürbulak sınır Kapısına hareket. Yolumuz üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağları'nı resimleyerek göktaşının açtığı Meteor Çukuru’nun ve Nuh’un Gemisi’nin oturduğu iddia edilen alanın görülmesi. Öğle yemeği ve İran pazarında alışveriş ardından İshak Paşa Sarayı’nın gezilmesi. Van’a hareket. Yol üzerindeki Muradiye Şelalesi’nin görülmesi ardından Van’ a varış Van kalesinin gezilmesi ve güneşin batışının izlenmesinden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Van’daki otelimizde.

5. GÜN: VAN – HOŞAP KALESİ – ÇAVUŞTEPE – AKDAMAR ADASI
Kahvaltı sonrası Hoşap Kalesi, Çavuştepe ve Eski Van Şehri’nin gezilmesi. Gevaş’a hareket. Van Gölü kenarında öğle yemeği. Tekneyle Akdamar Adası ve adada bulunan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi ardından Ahlat’a hareket otele yerleşme akşam yemeği ve otelimizde.

6. GÜN: TATVAN - AHLAT - NEMRUT KRATER GÖLÜ – MUŞ – BİNGÖL ELAZIĞ
Kahvaltı sonrası Ahlat’ın gezilmesinden sonra Ahlat’tan minibüslerle Nemrut Krater Gölü gezisi ardından Muş’a hareket. Öğle yemeği. Bingöl üzerinden Elazığ’a varış. Harput’un gezilmesinden sonra Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN: ELAZIĞ -  MALATYA - ANKARA
Kahvaltıdan sonra Malatya’ya hareket. Öğle yemeği  ardından Eski Malatya gezisi. Şire pazarında alışveriş için serbest zaman. Dönüş için hareket.Gerekli molalarla tahminen sabaha karşı Eskişehir'e varış. Bir başka Fun Travel gezisinde buluşmak üzere...