Şehir :
  Bölge :
  Statü :
  Otel Adı :
 

Kategori :
  Kelime :
 
KAPADOKYA TURU 1Gece-2 Gün / Ürgüp-Göreme-Avanos-Ihlara Vadis-Derinkuyu Yeraltı Şehri

                                                                       KAPADOKYA TURU
                                                                         1 GECE – 2 GÜN


HAREKET : Gece saat 23.30’da Hasan Polatkan Migros önünden hareket. Yolda vereceğimiz molalar sonrası Aksaray’da  Dinlenme Tesislerinde kahvaltı.

1. GÜN : Kahvaltı sonrası Özel Bölge Rehberi eşliğinde Güzel Atlar ülkesi Kapadokya’yı tanımak için hareket. Devrent Vadisinin gezilmesi ve Göreme Açık Hava Müzesinde yer alan St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri, Kızlar Manastırı, Yemekhane, Mutfak, Kiler, Şaraphane, ve Şapel müzede göreceğimiz yerler arasında. Güvercinlik Vadisinin tepeden seyrinden sonra, Ürgüp’ün panoramik görülmesi ve Onxy Taş atölyesine giderek onxy taşının özelliklerini ve işlenişinin görülmesi. Öğle yemeği Dede Efendi Restaurantta yöresel testi kebabı ikramı. Yemek sonrası Uçhisar Kalesi’nin karşıdan görülmesi. Paşabağ’ın görülmesi ve daha sonra Avanos’a hareket. Çanak çömlek atölyesine varış. Burada çömlek yapımının izlenmesi. Avanos’tan Şarap Mahsenlerine hareket. Üzümün hangi evrelerden geçerek şarap oluşumuna kadar ki evrelerin izlenmesi. Akşamüzeri otelimize hareket. Otelimize varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle yöreye özgü Türk Gecesi. (Ekstra) Geceleme otelimizde.

2. GÜN : Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden hareketle, 4 kilometrelik bir alana yayılmış ve derinliği 90 m. Civarı olan, henüz 8 katı gezilebilen 20.000 kişinin yaşayabileceği Derinkuyu Yeraltı Şehrinin gezilmesi. Sonra Ihlara Vadisine hareket. Melendiz Nehrinin açtığı muhteşem Kanyon – Vadi içersinde ki Ağaçaltı, Sümbüllü ve Yılanlı Kiliselerini görerek vadi içinde yaklaşık 3,5 km Melendiz Nehri eşliğinde kanyonda yürüyüş ve Ihlara Köyüne varış. Melendiz Nehri kenarında öğle yemeği ikramı. (Çorba+Saç Kavurma veya Tavuk şiş veya Balık+Salata+Mevsim Meyvesi) Akşamüzeri Eskişehir’e doğru hareket. Yolda vereceğimiz molalar sonrası Gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e varış. Bir başka FUN TURİZM gezisinde buluşmak dileği ile…..